Pikhof: Vooglaiu ERR-i nõukokku nimetamisele enam takistusi ei ole

Heljo Pikhof
Heljo Pikhof Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu kantselei

Riigikogu kultuurikomisjoni juht Heljo Pikhof (SDE) ütles, et teisipäeval kinnitab kultuurikomisjon uued ERR-i nõukogu liikmed ning EKRE esindaja Varro Vooglaiu liikmeks asumisel enam takistusi ei ole.

"Varro Vooglaid on andnud teada, et SAPTK-i nõukogu otsustas loovutada portaali Objektiiv kõige sinna juurde kuuluvaga MTÜ-le Objektiiv, mille registreerimise taotlus on sisse antud ja ta väidab ka seda, et temal ei ole MTÜ-s Objektiiv mingit rolli ei juhtorganites ega ka lepinguliste suhete mõttes ja ta lisas ka kirjaliku väljavõtte mulle, et ta on asunud ümberkorraldusi tegema," ütles Pikhof.

Pikhof rääkis, et Vooglaid teatas ka seda, et lahenduse leiab ka tema osalemine saates "Fookus".

"Ta on kõik nõuded täitnud," ütles Pikhof.

Vooglaid ei saanud varem ERR-i nõukogu liikmeks minna, sest tema juhitav SAPTK tegeles portaali Objektiiv näol samuti audiovisuaalse meediateenuse osutamisega.

ERR-i nõukokku kuuluvad lisaks ekspertidele ka riigikogu fraktsioonide esitatud inimesed. EKRE poolt esitatud Varro Vooglaiu kõrval on teiste fraktsioonide kandidaadid Marek Reinaas (E200), Tõnis Mölder (KE), Valdo Randpere (RE), Raimond Kaljulaid (SDE) ja Priit Sibul (I).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: