Vooglaid liitub ERR-i nõukoguga ja jääb SAPTK-i juhiks

Varro Vooglaid
Varro Vooglaid Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

EKRE ridades riigikokku valitud Varro Vooglaid plaanib jätkata nii konservatiivse sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhina kui ka liituda Eesti Rahvusringhäälingu nõukoguga, viies audiovisuaalsisu tootmise sihtasutusest eraldi.

"Kui seadust lugeda, siis peab olema nii, et mina ei tohi kuuluda sellise ühingu juhtorganitesse, mis osutab antud tõlgenduse kohaselt audiovisuaalseid meediateenuseid. On kaks varianti, et kas ma ei kuulu SAPTK-i juhtorganitesse või siis SAPTK ei tegele enam audiovisuaalsete teenuste osutamisega. Rohkem tõlgendusvariante ma ei näe," ütles Vooglaid.

Sellest lähtuvalt plaanib Vooglaid meediateenuste osutamise SAPTK-ist eraldada, aga kuidas see täpsemalt välja näeb, ei ole ta veel otsustanud. "See ongi see küsimus, millele me üritame lähematel päevadel vastuse leida," rääkis Vooglaid.

Möödunud nädalal hindas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) Vooglaiu juhitud SAPTK-i portaali Objektiiv rubriigi Objektiiv TV tõttu meediateenuse osutajaks, mistõttu Vooglaid ei saaks samal ajal olla ERR-i nõukogu liige ja jätkata sihtasutuse juhatuses.

ERR-i nõukokku kuuluvad lisaks ekspertidele ka riigikogu fraktsioonide esitatud inimesed. EKRE poolt esitatud Varro Vooglaiu kõrval on teiste fraktsioonide kandidaadid Marek Reinaas (E200), Tõnis Mölder (KE), Valdo Randpere (RE), Raimond Kaljulaid (SDE) ja Priit Sibul (I).

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: