Infortari kasum lähenes 100 miljonile eurole

Infortari peahoone Tallinnas Liivalaia tänaval
Infortari peahoone Tallinnas Liivalaia tänaval Autor/allikas: Mait Ots / ERR

Investeerimisfirma Infortar, millele kuulub muuhulgas suur osa Tallinkist ja Eesti Gaas, käive kasvas 1,05 miljardi euroni, kasum 96 miljoni euroni ning varade maht jõudis 1,1 miljardi euroni.

"Suutsime keerulisel aastal kiiresti ja paindlikult kohaneda, turumuutustest tulenenud nõudlikud väljakutsed eduks pöörata ning kokkuvõttes tugeva tulemuse saavutada, nii aasta kui edasise positsiooni vaates," märkis Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt pressiteate vahendusel. "Tegemist oli erakordse aasta, aga mitte ühekordsete tulemustega."

Viiel turul tegutsev Eesti Gaas kasvas möödunud aastal Soome ja Balti piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks – ettevõtte turuosa on viimase kolme aastaga tänaseks kolmekordistunud 17,5 protsendini. Eesti Gaasi käive ulatus mullu viiel turul kokku 1,01 miljardi ja kasum 95 miljoni euroni. Eesti Gaasi portfellist 94 protsenti moodustavad ärikliendid ja 70 protsenti müügist tuleb eksportturgudelt.

Tallink opereerib kuuel liinil 15 laevaga. Tallinki möödunud aasta käive ulatus 771 miljoni ja kasum 14 miljoni euroni, ettevõtte kulumieelne kasum (EBITDA) jõudis pandeemiaeelsele tasemele.

Aprilli keskel sõlmis Eesti Gaas lepingu Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks, millele kuulub Läti maagaasi jaotusvõrk. Ostutehingu maksumus ületab 120 miljonit eurot, teadaolevalt on tegemist ühe suurima välisinvesteeringuga. Tehingu lõpuleviimiseks ja strateegilise ettevõtja omandamiseks on tänaseks nii Läti valitsus kui konkurentsiamet oma nõusoleku andnud. Mais sõlmisid Infortari gruppi kuuluvad ehitusettevõtted 26,7 miljoni euro suuruse lepingu Pärnu uue silla ehitamiseks.

Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 104 ettevõtet: 49 kontserni ettevõtet, vii sidusettevõtet ja 50 sidusettevõtte tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, täisosalust AS-is Eesti Gaas ja laialdast kinnisvaraportfelli. Kontsernis töötab 452 inimest.

Infortar on andnud teada kavatsusest minna börsile.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: