Tallink jõudis teises kvartalis tagasi kasumisse

Tallink
Tallink Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallink Grupp jõudis tänavu teises kvartalis peale esimese kvartali väikest kahjumit tagasi kasumisse, grupi käive kasvas 11,5 protsenti 229,7 miljoni euroni ning puhaskasum kerkis 33,4 miljoni euroni.

Mullu samal ajal oli ettevõtte puhaskahjum 700 000 eurot. Kontserni teise kvartali auditeerimata EBITDA kasvas aastaga 138,7 protsendi võrra 68,5 miljoni euroni.

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene sõnul kinnitavad poolaasta tulemused viimase paari aasta jooksul tehtud erinevate otsuste õigsust.

Kontserni laevad vedasid teises kvartalis kokku 1,5 miljonit reisijat, mis on 0,7 protsenti vähem kui mullu samal ajal. Kaupa vedas ettevõte teises kvartalis 22 protsenti vähem kui mullu, seda seetõttu, et teostas liinidel vähem reise ja üldine mahutavus oli väiksem.

"Prahtimislepingute positiivne mõju meie majandustulemustele on vaieldamatu, eriti praegusel ajal, mil elukallidus avaldab endiselt survet inimeste reisimisvalikutele. Meie praegune strateegia opereerida meie põhiliinidel optimaalseima arvu laevadega ja prahtida ülejäänud laevad välja, on meile taastumisteekonnal jätkuvalt abiks," sõnas Nõgene.

Tallinki teatel tähendavad teise kvartali tugevad tulemused, et ettevõte on esimest korda 2015. aastast saavutanud kasumliku esimese poolaasta.

Esimesel poolaastal vedas ettevõte regulaarliinidel 14 protsenti enam reisijaid kui eelneval aastal samal ajal.

Nõgene sõnul keskendub Tallink ülejäänud aasta jooksul kasumlikkuse säilitamisele, jätkates kriisiperioodide jooksul kogunenud võlgade vähendamist, et jõuda järgmisel aastal taas dividendide maksmiseni.

"Meie lähituleviku plaan on jätkata tegutsemist viimastele aastatele sarnase ärimudeliga, kombineerides regulaarliine erinevate prahtimislepingutega, kuni hetkeni, mil nõudlus meie põhiliinidel või mujal kasvab ning eeldab täiendava mahu lisamist liinidele," lisas Nõgene.

Kontserni auditeerimata müügitulu kasvas esimesel poolaastal 2022. aasta sama perioodiga võrreldes 28,4 protsenti 400,9 miljoni euroni ja puhaskasum oli 28 miljonit eurot, aasta varem teenis ettevõte samal ajal 40,7 miljonit eurot kahjumit.

Kontserni netovõlg vähenes möödunud aasta lõpu seisuga võrreldes 73,7 miljoni euro võrra. Ettevõtte likviidsuspositsioon oli teise lõpus jätkuvalt tugev, kontserni sularaha ja sularaha ekvivalendid ulatusid 57,6 miljoni euroni ning ettevõttel oli 135 miljoni euro ulatuses kasutamata arvelduskrediiti.

Esimesel poolaastal jätkas Tallink investeeringuid oma laevade kaasajastamisse, investeerides 2023. aasta esimesel poolaastal uuendustesse kokku 16,2 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: