Enefit Greeni puhaskasum langes teises kvartalis 93 protsenti

Purtse tuule- ja päiksepark Ida-Virumaal.
Purtse tuule- ja päiksepark Ida-Virumaal. Autor/allikas: Enefit Green

Enefit Greeni puhaskasum vähenes tänavu teises kvartalis 93 protsendi võrra 1,1 miljoni euroni, käive langes samal ajal 12 protsenti 36,6 miljoni euroni.

Enefit Greeni käive oli kvartalis 36,6 miljonit eurot, samas kui mullu samal perioodil oli see 41,5 miljonit eurot.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles, et arvestades elektritootmist ja -hindu mõjutanud tegureid jäid Enefit Greeni teise kvartali majandustulemused oodatust madalamaks.

"Oma jälje jätsid peamise tegurina langenud arvestuslik teenitud elektrihind, aga ka nõrkadest tuuleoludest tingitud oodatust väiksem elektritoodang ning kasvanud püsikulud," sõnas Kärmas.

Grupi keskmine turule müüdud elektri hind oli teises kvartalis 63,7 eurot megavatt-tunnist, aasta varem oli see 127,6 eurot megavatt-tunnist.

Puhaskasumit teenis ettevõte 1,1 miljonit eurot, mis oli 93-protsendiline langus võrreldes mullu samal ajal saadud 16,9 miljoni euro suuruse puhaskasumiga.

Enefit Greeni selgituste kohaselt on puhaskasumi langus tingitud nii madalamatest elektrihindadest kui ka suurematest elektriportfelli balansseerimiseks tehtavatest elektriostu kuludest, samuti mullusega võrreldes 4,7 miljoni euro võrra suuremast dividendide tulumaksu kulust.

Grupp tegi teises kvartalis investeeringuid 74,6 miljonit eurot, mida on 33,6 miljonit eurot rohkem kui võrdlusperioodil. Kasv tulenes arendusinvesteeringutest, mis ulatusid 74 miljoni euroni. Sellest 48 miljonit eurot olid investeeringud Tolpanvaara, Sopi-Tootsi ja Akmene tuuleparki. Päikeseparkide arendustest investeeriti kõige rohkem Vändra päikesepargi arendusse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: