Tallinna Sadama esimese poolaasta kasum kukkus järsult

Tallinna Sadama reisisadam.
Tallinna Sadama reisisadam. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigile kuuluva AS-i Tallinna Sadam esimese poolaasta müügitulu jäi 2022. aasta tasemele, kuid kulude kasvu survel langesid korrigeeritud EBITDA (-12 protsenti) ja kasum (-42 protsenti).

Tallinna Sadam teenis teises kvartalis 29 miljonit eurot müügitulu ja 1,4 miljonit eurot kasumit. Kuue kuu müügitulu oli 57 miljonit eurot ja kasum ulatus seitsme miljoni euroni.

II kvartalis langesid aasta võrdluses nii müügitulu (-5 protsenti), korrigeeritud EBITDA (-24 protsenti) kui ka kasum (-73 protsenti). Poolaasta kokkuvõttes jäi müügitulu eelmise aasta tasemele, kuid kulude kasvu survel langesid korrigeeritud EBITDA (-12 protsenti) ja kasum (-42 protsenti), teatas ettevõte.

"Kuue kuu finantstulemusi mõjutas oluliselt nii reisijate arvu kasv kui kaubamahtude vähenemine. Kui reisijate äris jätkus regulaarliinidel stabiilne taastumine ja endiselt on kasvupotentsiaali jõudmaks koroonapiirangute eelse tasemeni, siis kaubamahtudes jätkub langus tulenevalt sanktsioonidest ja üldisest kaubamahtude vähenemisest," märkis Tallinna Sadam börsiteates.

"Laevanduses näitasid kasvu nii reisiparvlaevad kui jäämurdja Botnica, kuid regulaarsed dokitööd ja uue prahilepinguga seotud kulud mõjutasid Botnica kasumlikkust. Teenuste hindade kasv ja palgasurve tõstsid kontserni tegevuskulusid, suurenesid ka finantskulud," teatas ettevõte.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: