Atlanta vandekohtunikud otsustasid esitada Trumpile veel ühe süüdistuse

Atlanta vandekohus esitas USA endisele presidendile Donald Trumpile süüdistuse (indictment). Võimud leiavad, et Trump üritas tühistada oma valimiskaotust Georgia osariigis. Trump on peale ametiaja lõppu saanud juba neli ametlikku süüdistust.

Süüdistuse esitamist arutas Atlanta vandekohus. Juurdluse Trumpi vastu Georgia osariigis algatas 2021. aastal Fultoni maakonna prokurör Fani Willis. Kohus otsustas esmaspäeval, et esitabki Trumpi vastu süüdistuse, vahendas The Wall Street Journal. 

Süüdistuse sai kokku 19 inimest, nende hulgas on ka Trumpi endine personaliülem Mark Meadows.

Demokraatide ridadesse kuuluva Willise algatatud uurimine põhineb 2. jaanuaril 2021 salvestatud telefonikõnel. Toonane president Trump helistas siis Georgia osariigi kõrgele valitsusametnikule Brad Raffenspergerile. Väidetavalt palus Trump Raffenspergeril leida juurde hääli, mis pööraks ta valimiskaotuse ümber võiduks.

Demokraat Joe Biden võitis 2020. aastal Georgias valimised. Biden sai umbes 12 000 häält rohkem kui Trump. Trumpi kaotuse kinnitasid nii osariigi kuberner Brian Kemp kui ka Raffensperger. 

Trumpile on varem esitatud süüdistus oma kampaaniarahade väärkasutamises seoses vaikimisraha maksmisega pornonäitlejale Stormy Danielsile.

Samuti süüdistatakse Trumpi Floridas salastatud dokumentide hoiustamises, millega tegeleb eriprokurör Jack Smith. Peale selle on Trumpi suhtes esitatud süüdistus Washington DC-s süüdistatuna vandenõus takistada ametlikku asjaajamist, mis on samuti seotud Trumpi katsetega tühistada enda valimiskaotus.

Trump eitab oma süüd ning vaatamata kriminaalsüüdistusele kavatseb ta 2024. aasta presidendikampaaniaga jätkata. Trump on praegu vabariiklaste valijate seas kõige populaarsem presidendikandidaat. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: