Kallas kutsuti erikomisjoni ette nii presidendi kantselei kui ka Stark Logisticsi asjus

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Jürgen Randma/riigikantselei

Peaminister Kaja Kallas on järgmisel nädalal kutsustud kahel korral riigikogu erikomisjonide istungile. Esmaspäeval on teemaks presidendi kantselei rahastamine, teisipäeval sõjajärgne äritegevus Venemaal

Esmaspäeval toimuval riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil on teemaks presidendi kantselei rahastamine ning kutsutud on lisaks Kallasele peaministri büroo juhataja Gerrit Mäesalu ja riigikontrolli esindaja.

Komisjoni esimees Urmas Reinsalu kutsus Kallase istungile juba eelmisel nädalal, kuid Kallas saatis enda asemel erakonnakaaslasest rahandusministri Mart Võrklaeva.

Teisipäeval toimub riigieelarve kontrolli erikomisjoni ja korruptsioonivastase erikomisjoni ühine erakorraline istung, kus on teemaks sõjajärgne äritegevus Venemaaga. Kutsutud on Kallas, maksu- ja tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi, Metaprint AS-i tegevjuht Martti Lemendik, Stark Logistics AS-i tegevjuht Kristjan Kraag ning riigikontrolli esindaja.

ERR kirjutas kolmapäeval, et peaminister Kaja Kallase abikaasale Arvo Hallikule osaliselt kuuluv transpordiettevõte Stark Logistics on vaatamata valitsuse kriitikale Venemaaga äri ajavate ettevõtete suhtes jätkanud Ukraina sõja ajal tegevust Venemaa suunal.

ERR.ee teeb mõlemast istungist otseülekande. Esmaspäevane istung algab kell 12, teisipäevane kell 10.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: