Rumeenia leidis oma territooriumilt uusi võimalikke Vene drooni rususid

Koht Rumeenias Plauru lähedal, kuhu väidetavalt Vene sõjaväe droon alla kukkus.
Koht Rumeenias Plauru lähedal, kuhu väidetavalt Vene sõjaväe droon alla kukkus. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Inquam Photos/Ovidiu Micsik

Rumeenia kaitseministeerium teatas laupäeval, et riigi territooriumilt on leitud uusi drooni rususid, mis on sarnased nendele droonidele, mida kasutab Vene sõjavägi.

Tegemist on teise korraga nädala jooksul, kui Rumeenia territooriumilt on leitud võimalikke Venemaa drooni rususid, vahendas Reuters.

Rumeenia president Klaus Iohannis ütles, et teavitas leiust NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi. Viimane rõhutas Iohannise sõnul alliansi täielikku solidaarsust Rumeeniaga.

Iohannise sõnul näitab taas drooni rusude leidmine, et toimunud on vastuvõetamatu õhuruumi rikkumine.

"Uute droonijuppide leidmine Rumeenia territooriumilt Ukraina piiri äärest viitab, et toimunud on vastuvõetamatu Rumeenia, NATO liikmesriigi õhuruumi rikkumine, millel on tõeline oht piirkonnas elavate Rumeenia kodanike julgeolekule," ütles Iohannis avalduses.

"Ma mõistan karmilt hukka selle juhtumi, mille põhjustasid Venemaa rünnakud Ukraina Doonau jõe sadamatele," lisas ta.

Selle nädala kolmapäeval kutsus Iohannis alustama viivitamatult juurdlust seoses asjaoluga, et nende territooriumilt avastati rususid, mis kuuluvad usutavasti droonile, millega Vene okupandid ründasid hiljuti Doonau jõe teisel kaldal asuva Ukraina sihtmärke.

Varem eitas Rumeenia korduvalt Kiievi selle nädala alguses öeldut, et Iraanis valmistatud Venemaa droonid kukkusid ja lõhkesid Rumeenia territooriumil pühapäeva öösel, mil Moskva ründas Ukraina sadamalinna Izmaili.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: