Ka Tõnis Mölder läheb Keskerakonnast Isamaasse üle

Lisaks nädala eest Keskerakonnast Isamaasse lahkunud staažikale Keskerakonna tipp-poliitikule Jaanus Karilaiule teatas Isamaaga liitumisest ka Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Tõnis Mölder.

"Pärast 15 aastat Keskerakonnas on aeg keerata poliitikas uus lehekülg. Olen otsustanud liituda erakonnaga Isamaa!" teatas Mölder Isamaa pressiesindaja vahendusel.

"Tänaseks on Keskerakond ning selle liikmed valinud uue suuna, mis ei sobi kokku minu poliitiliste vaadetega. Keskerakond on liikunud tsentrist äärmusesse ning valinud ühiskonna kooshoidmise asemel vaid ühe kitsa valijagrupi hoidmise tee," lisas Mölder.

Keskerakonna kongress valis 10. septembril uueks esimeheks Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti.

"Eesti poliitikas on vaja tugevat erakonda, mis suudab pakkuda täisväärtuslikku alternatiivi tänase valitsuse tagurlikule poliitikale. Poliitiline jõud, kes kõnetab kõiki inimesi üle Eesti. Inimesi Võrust Tallinnani ja Saaremaast Tartuni. Isamaa on tugev jõud tänases julgeolekuolukorras ning suudab pakkuda lahendusi keerulises majanduslikus olukorras," teatas Mölder.

Ratas: kaotus erakonnale

Keskerakonna eelmine esimees Jüri Ratas ütles ERR-ile, et tema liitlasteks olnud Karilaiu ja Mölderi lahkumine Isamaasse on neile olnud emotsionaalselt raske otsus, erakonnale aga kaotus.

Ratas ütles, et tema positsioon erakonna endise esimehena on teistsugune, et oleks mõeldav kaaluda lahkumist. Uutele erakonna juhtidele tuleb anda aega, märkis ta: "Oluline on, et erakond ei läheks kõrvale programmilistest positsioonidest, kus on oldud."

"Küsimus on, kas Keskerakond liigub tagasi 2007-2016 perioodi, kus erakond ei olnud mitte ainult opositsioonis, vaid oli ka isolatsioonis," märkis Ratas. "Kõige teravam küsimus on, kuidas kõnetada eestikeelseid valijaid."

ERR-i ajakirjanik küsis Rataselt, kas Keskerakonda ähvardab oht saada vene parteiks? "Ma loodan, et mitte, selle vastu mina töötan," vastas Ratas.

Ratas ütles, et Keskerakonnast lahkujaid tuleb veel, küsimus on, kui palju neid on.

Mölder oli erakonnas mõjukas figuur

Mölder on Keskerakonna volikogu esimees. Ta kuulus Keskerakonda alates 2008. aastast.

Mölder on olnud Tallinna abilinnapea ja keskkonnaminister.

Viimastel riigikogu valimistel kandideeris Mölder valimisringkonnas nr 2 (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosad), sai 569 häält ning osutus valituks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: