Biden toetas vestluses Netanyahuga Iisraeli maapealset operatsiooni Gazas

USA president Joe Biden ja Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu
USA president Joe Biden ja Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu Autor/allikas: SCANPIX/White House/ZUMA Press Wire

USA president Joe Biden andis Iisraeli peaministrile Benjamin Netanyahule suletud uste taga toimunud vestluses mõista, et USA toetab Iisraeli maapealse operatsiooni läbiviimist Gazas.

Vastutasuks oma toetuse eest nõudis Biden Iisraelilt humanitaarabi lubamist Gazasse, kirjutab The Times.

Juba kolmapäeva õhtul teatasidki USA ja Egiptus, et esimesel päeval lubatakse Gazasse Rafahi piiriületuspunkti kaudu esimesed 20 autot humanitaarabiga.

Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu ametkond kinnitas samuti abi saatmist blokaadi all olevasse palestiinlaste enklaavi, kuid rõhutas, et üle piiri lubatakse vaid toitu, vett ja ravimeid.

Biden ütles, et ÜRO hakkab tegelema abi jagamisega Gazas, ning edasine abi hakkab sõltuma sellest, kuidas läheb esimese humanitaarabipaketi jagamine.

"Kui Hamas konfiskeerib seda või ei lase seda läbi, siis enam abi ei tule. Lõppkokkuvõttes väärib ta [Egiptuse president] päriselt tunnustust, sest ta oli väga vastutulelik," lisas Biden.

Avalikult võrdles Biden Iisraeli tabanud terrorirünnakut viieteistkümne 11. septembri terrorirünnakuga, sest Iisraelis sai surma osakaaluna elanikkonnast 15 korda rohkem inimesi kui suri 2001. aasta 11. septembril terrorirünnakutes USA-s.

Siiski kutsus Biden Iisraeli üles vaoshoitusele.

"Ma mõistan. Paljud ameeriklased mõistavad. Te ei saa vaadata toimunule ning mitte nõuda õiglust. Kuid kuigi tunnete raevu, ärge laske sel võimust võtta," ütles USA president.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: