Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes aastaga 2,5 protsenti

Green Gravels klaasvahtkillustiku tehas Järvakandis.
Green Gravels klaasvahtkillustiku tehas Järvakandis. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes võrreldes eelmise aasta septembriga 2,5 protsenti.

Võrreldes 2022. aasta septembriga mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja paberi tootmises, teatas statistikaamet. Vastupidist mõju avaldas elektriseadmete ja toiduainete tootmise hinnatõus.

Indeks tõusis statistikaameti andmetel septembris võrreldes augustiga 0,7 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit augustiga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning kütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises.

"Samuti mõjutas indeksit puidutöötlemise ja puittoodete ning toiduainete tootmise hinnalangus," lisas Šokman.

Ekspordihinnaindeks kasvas septembris võrreldes augustiga 1,1 protsenti. Kõige rohkem tõusid hinnad naftatoodetel, elektrienergial ning kemikaalidel ja keemiatoodetel. Kõige rohkem langesid hinnad mäetööstuses, puittoodetel ning põllumajandussaadustel.

Võrreldes 2022. aasta septembriga langes ekspordihinnaindeks 1,0 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas septembris võrreldes augustiga 1,4 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ja naftatoodetel. Hinnad langesid enim puittoodetel, mööblil ja elektroonikaseadmetel.

Võrreldes 2022. aasta sama kuuga langes impordihinnaindeks 2,9 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: