X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti telekomiettevõtted teenisid üheksa kuuga miljoneid eurosid kasumit

Ehkki sidevõrkude turvalisuse määruse eelnõus ei mainita nimeliselt ühtki tootjat, puudutavad plaanitavad piirangud praguse seisuga enim Hiina tootjat Huaweid. Pildil Huawei telefon.
Ehkki sidevõrkude turvalisuse määruse eelnõus ei mainita nimeliselt ühtki tootjat, puudutavad plaanitavad piirangud praguse seisuga enim Hiina tootjat Huaweid. Pildil Huawei telefon. Autor/allikas: Huko Aaspõllu

Telia, Elisa ja Tele2 avaldasid selle aasta üheksa kuu majandustulemused, mille kohaselt oli Telia Eesti ärikasum üle 106 miljoni euro ja Tele2 kulumieelne ärikasum 19,15 miljonit eurot. Elisa kontsern oma Eesti kasuminumbrit eraldi ei avalda.

Telia Eesti müügitulu oli selle aasta üheksa kuu kokkuvõttes 266,5 miljonit eurot ja ärikasumit teenis ettevõte samal ajal 106,3 miljonit eurot. Kasumist 32 miljonit eurot investeeris ettevõte sidevõrkude ja teenuste arendamisse.

Mobiiliteenuste osas on Telia sellel aastal keskendunud 3G võrgu sulgemisele ja 5G võrgu arendamisele. Selle aasta lõpuks pannakse aga kogu 3G võrk kinni ning sellest vabanev sagedusressurss suunatakse uuemate 4G ja 5G võrkude laiendamisse.

Telia mobiililiitumiste arv kasvas aastaga 38 000 liitumise võrra ja ulatus kolmanda kvartali lõpus 1,259 miljoni liitumiseni. Telia interneti püsiühenduse kasutajaid oli kvartali lõpu seisuga 274 000 ning Telia TV klientide arv ulatus 195 000-ni.

Tele2 Eesti selle aasta esimese üheksa kuu käive oli 63,22 miljonit eurot, möödunud aasta samal perioodil oli käive 63,17 miljonit eurot ehk kasvas 0,08 protsenti.

Tele2 üheksa kuu kulumieelseks ärikasumiks oli 19,15 miljonit eurot ehk kaks protsenti enam kui eelmisel aastal, mil see oli 18,86 miljonit eurot.

"Arusaadavalt mõjutab majanduse olukord tarbijate käitumist. Seda eriti suuremate väljaminekute osas, näiteks uute seadmete ostmisel, mis kajastuvad kogukäibes," ütles Tele2 finantsjuht Kertu Leppik.

Samas märkis ta, et nad arvestavad käibe sees eraldi ka lõpptarbija käivet, mille alla kuuluvad paketid ja erinevad Tele2 teenused, ning tänavu oli see kasvanud seitsme protsendi võrra.

Eesti ärisse investeeris Tele2 üheksa kuuga 13 miljonit eurot, millest suurema osa moodustas panus 5G võrgu arendusse, et parandada efektiivsust ja töökindlust.

Elisa üheksa kuu käive oli 165,3 miljonit eurot, kuid kasuminumbrit ettevõte oma Eesti tegevuse kohta eraldi ei avalda. Kogu Elisa kontserni viimase kvartali käive oli 545 miljonit eurot ja kulumieelne ärikasum 199 miljonit eurot.

Eestis oli Elisa äritegevuse fookus 5G katvuse laiendamisel ka fiiberoptilise võrgu rajamisel.

Septembri lõpu seisuga oli Elisal mobiilsidekliente üle 704 000, kaabelinterneti kliente üle 105 000 ning TV kliente üle 172 000.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: