Galerii: Jõhvi linnakus näidati kaitseväe tehnikat

Laupäeval toimus 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus külalistepäev oktoobris ajateenistust alustanud sõdurite lähedastele.

Lisaks ajateenijate eluolule oli linnakus avatud tehnika ja individuaalvarustuse näitus, kusjuures oma tehnikat näitasid ka liitlased. Muu hulgas sai näha kolm aastat tagasi Eestis kasutusele võetud liikursuurtükki K9 Kõu, aga ka mitmikraketiheitjat HIMARS, mis Eesti kaitseväe relvastusse jõuab järgmisel aastal.

Kokku alustas sel nädalal kaitseväe erinevates väeosades kaheksakuulist riigikaitselist väljaõpet ligi 950 põhikutse ajateenijat.

Diviisi 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnakus asus teenistusse pea 500 noort. Diviisi 2. jalaväebrigaadis alustas oma teenistust ligi 270 kutsealust, staabi- ja sidepataljonis üle 120 ning suurtükiväepataljonis ligi 40 ajateenijat. Lisaks tuli küberväejuhatusse aega teenima üle 10 noore.

Põhikutse ajateenijad läbivad esimese kaheksa nädala jooksul sõdurioskuste baaskursuse ning alustavad seejärel üksuse koostööõpet, eelkutse ajateenijad läbivad lisaks kahekuulisele baaskursusele vastavalt ametikohale kas autojuhi- või nooremallohvitseride väljaõppe.

Toimetaja: Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: