Riik maksab Nursipalu harjutusväljaga seotud omavalitsustele kümme miljonit

{{1697952720000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Kaitseminister Hanno Pevkur (RE) allkirjastas käskkirja, millega makstakse 10 miljonit eurot Nursipalu harjutusväljaga seotud neljale omavalitsusele.

"Lubasime, et toetame Nursipalu harjutusväljaga otseselt seotud omavalitsusi lisaks iga-aastasele häiringutasule ühekordselt 10 miljoni euroga kohalike kogukondade toetuseks. Kuna Vabariigi Valitsus kiitis Nursipalu harjutusala laiendamise heaks, on nüüd võimalik ka 10 miljoni lubadus teoks teha," sõnas Pevkur.

Ta täpsustas, et sisuliselt piiranguid raha kasutamiseks riik omavalitsustele ei sea. "Kohalik kogukond peab ise otsustama, milleks kõige suurem vajadus on ning vastavalt ka otsused ise langetama," märkis Pevkur.

Neli Nursipalu harjutusvälja laiendamisega seotud kohalikku omavalitsust saavad kogukonna elukvaliteedi parandamiseks ühekordse investeeringutoetuse kogusummas 10 miljonit eurot.

Toetusest läheb kolm miljonit eurot Võru vallale, kaks miljonit Antsla vallale, kaks miljonit Rõuge vallale ja kolm miljonit eurot Võru linnale. Toetus kasutamise perioodiks on 2023-2024. aasta, kuid vajadusel on toetuse saajal võimalik taotleda kasutamise pikendamist.  

Lisaks ühekordsele loomistasule kinnitas valitsus neljapäeval kompensatsioonimeetmed kohalikele omavalitsustele, et leevendada harjutusväljade kasutamisega kaasnevaid olulisi häiringud. See iga-aastane meede suureneb miljoni euro võrra 1,35 miljoni euroni, samuti laieneb seda saavate kohalike omavalitsuse ring üheksalt 16-le.

Rõuge vallavanema Britt Vaheri sõnul ei leevenda raha inimeste muresid.

"Praegust Nursipalu harjutusala ümbritsev piirkond, need inimesed on pidanud kümme aastat taluma praegust harjutusala ja selle müra. Võib-olla tavainimesele tundub kaks miljonit suur summa, aga kui me mõtleme, millised on investeeringud tegelikult, siis kaks miljonit on köömes. Ja nii või teisiti, kaks miljonit ei ole mõeldud eraisikutele jaotamiseks, vaid investeeringuteks ja vaevalt, et keegi tunneb isiklikult, et see raha oleks tema elu paremaks muutnud," kommenteeris Vaher "Aktuaalsele kaamerale"

Ühekordsed investeeringutoetused makstakse välja hiljemalt 27. oktoobriks 2023.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: