Riik otsib 135 000 euroga Ida-Viru õiglase ülemineku kommunikatsioonipartnerit

Narva linn.
Narva linn. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riik hakkas Ida-Viru õiglase ülemineku jaoks kommunikatsioonipartnerit otsima tänavu kevadel, kuid toona tunnistati hange kehtetuks. Nüüd läks riigi tugiteenuste keskus sellega uuele katsele ning hanke eeldatav maksumus on 135 000 eurot.

Esimest korda kuulutas riigi tugiteenuste keskus hanke kommunikatsioonipartneri leidmiseks välja tänavu mais ja pakkumiste tähtaeg oli 19. mail. Kuigi potentsiaalseid pakkujaid, kes end hanke juurde registreeris, kogunes kuus, tuli tähtajaks kaks pakkumist ja pärast seda selgus, et riigihanke alusdokumendid vajavad muutmist ning hange tunnistati kehtetuks.

Enne uue hanke väljakuulutamist otsustas rahandusministeerium küsida potentsiaalsetelt pakkujatelt uue hanke jaoks infot.

Kiri saadeti kommunikatsiooniettevõtetele Akkadian ja Corpore Public Relations, koolituste ja konsultatsioonidega tegelevale Visionest Institute'ile ning Tallinn Music Weeki ja Station Narva korraldajale Shiftworks OÜ-le, kes on varem lisaks muusikafestivalide korraldamisele sattunud avalikkuse tähelepanu alla ka hilinemistega arvete maksmisel ja aruannete esitamisel.

Neljalt ettevõttelt küsiti, miks nad pakkumust ei esitanud, kas hanke eesmärk oli neile arusaadav ning eelarve piisav. Samuti uuris ministeerium, kas pakkujates tekitas segadust tellitava teenuse sisu, kuna tegu on kommunikatsiooni ja turunduse hübriidiga. Siiski rõhutas ministeerium, et arvestades Ida-Virumaa väljakutsetega ja õiglase ülemineku missiooniga seal piirkonnas, usuvad nad endiselt oma hübriidsesse lähenemisse ning ei sooviks sellest loobuda.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Geili Heinmaa sõnul saadeti turu-uuringu küsimused kõikidele huvitatutele, kes olid ennast esimese hanke juurde registreerinud, olenemata, kas oli esitatud pakkumus või mitte.

"Hankija jaoks oli hanke koostamisel oluline küsida turuosaliste arvamust ning seda uue hanke kontekstis kasutada, tagades samal ajal, et sisu ei moonutaks konkurentsi," märkis Heinmaa.

19. oktoobril välja kuulutatud hanke võitja peab koostama kommunikatsioonistrateegia kuni 2026. aasta lõpuni ja selle alustel kommunikatsiooniplaani koos PR-toe, meediapindade, tootmiskulude ja mõjude hindamisega ellu viima. Pakkumisi saab esitada kuni 3. novembrini ja hanke eeldatav maksumus on 135 000 eurot.

Hanketingimused näevad ette, et Ida-Viru õiglase ülemineku kommunikatsiooniteenust peab pakkuma meeskond, kuhu kuuluvad vähemalt projektijuht, loovjuht ja kommunikatsioonijuht ning vajadusel võib sinna kaasata teisigi liikmeid.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: