Alphabet ja Microsoft teatasid kvartalikasumi kasvust

Microsoft ja Alphabet on tehisintellekti arendamisel esirinnas
Microsoft ja Alphabet on tehisintellekti arendamisel esirinnas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/DADO RUVIC

Maailmas kasvab nõudlus tehisintellektiga täiustatud pilvandmetöötluse järele ning Google'i emaettevõte Alphabet ja Microsoft teatasid teisipäeval kvartalikasumi kasvust.

Alphabet teatas, et selle kvartalikasum oli 19,7 miljardit dollarit, seda suuresti tänu reklaamidest, YouTube'ist ja pilveteenustest saadud rahale.

Alphabeti tulu oli 76,7 miljardit dollarit, võrreldes 69 miljardi dollariga aasta varem samas ajavahemikus.

Tarbijad ja investorid on tähelepanelikult jälginud, kuidas ettevõtted tehisintellekti ära kasutavad ning Google'it koos Microsofti ja OpenAI-ga peetakse selle tehnoloogia liidriteks.

Microsoft täiendas oma Bingi otsingumootorit kiirelt tehisintellektiga, kuid Google ei ole veel näinud tõelist ohtu oma otsingu domineerimisele ja hoiab jätkuvalt enda käes umbes 90 protsenti kogu maailma turust.

Google'i, nagu enamiku suurte tehnoloogiaettevõtete, aktsia hind tõusis 2023. aastal järsult, kuna investorid eeldasid, et tehisintellekt toodab uut tulu ja avab uusi turge.

Pilvandmetöötlus on siiski palju keerulisem äri kui reklaam ja seal seisab Google silmitsi tugeva konkurentsiga, leiavad analüütikud.

Tehnoloogiahiid Microsoft teatas teisipäeval samuti kvartalikasumi kasvust, mida suurendas tema tugevus tähelepanelikult jälgitava pilveteenuste segmendis.

Ettevõte ületas ootusi – selle puhaskasum juulist septembrini küündis 22,3 miljardi dollarini, mis on 27 protsenti rohkem kui aasta tagasi.

"Muudame tehisintellekti ajastu reaalseks inimeste ja ettevõtete jaoks kõikjal," lubas Microsofti tegevjuht Satya Nadella.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: