Putin allkirjastas tuumakatsetuste keelustamise lepingu ülesütlemise

Vladimir Putin
Vladimir Putin Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Gavriil Grigorov/Kremlin Pool

Venemaa režiimi juht Vladimir Putin allkirjastas seaduse, millega öeldakse üles tuumakatsetuste üldise keelustamise leping.

Tuumakatsetuste üldise keelustamise leping sõlmiti ÜRO Peaassamblee 50. istungjärgul 10. septembril 1996 ja avati allakirjastamiseks 24. septembril 1996.

Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin märkis, et lepingu ratifitseerimise tühistamise otsus on kooskõlas Venemaa rahvuslike huvidega ja peegelvastus USA-le, kes ei ole lepingut ratifitseerinud.

Föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvijenko märkis omakorda, et "kui USA ei astu jätkuvalt samme oma kohustuste täitmiseks, jääb see leping näiliseks ja loomulikult ei ole Venemaal mõtet selles imitatsioonis edasi osaleda".

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov väitis 10. oktoobril, et ta ei näe lepingu ülesütlemise ja uue võidurelvastumise vahel otsest seost.

Riigiduuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski seletas 6. oktoobril, et tuumakatsetuste keelamise lepingu ratifitseerimise tühistamine Venemaa poolt ei mõjuta kuidagi lepingu enda formaati.

"Kui ratifitseerimiskiri otsustatakse kehtetuks tunnistada, ei mõjuta see lepingu enda saatust hetkel kuidagi. Üldise tuumakatsetuste keelamise leping ei ole kunagi jõustunud, sealhulgas ka seetõttu, et mõningane hulk riike, sealhulgas USA, Hiina, Egiptus, Iisrael ja Iraan, ei ole seda ratifitseerinud," seletas Slutski.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP/Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: