X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Norstat: Kallase taandumise toetajate hulk on kasvanud

Kaja Kallas riigikogu ees
Kaja Kallas riigikogu ees Autor/allikas: Jürgen Randma/riigikogu kantselei

Peaminister Kaja Kallase tagasiastumist toetab Norstati tehtud uuringu järgi 71 protsenti küsitluses osalenutest, mis on rohkem kui varasemates uuringutes, mille MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tellis pärast nn. idavedude skandaali puhkemist.

Norstat küsis vastajatelt: "Kas teie arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma?" 71 protsenti küsitletutest vastas "Jah" või "Pigem jah", 23 protsenti "Pigem ei" või "Ei" ning kuus protsenti ütles "Ei oska öelda".

Erakondliku eelistuse järgi toetavad peaministri tagasiastumist EKRE (97 protsenti), Keskerakonna (94 protsenti), Isamaa (89 protsenti), SDE (56 protsenti) ja Eesti 200 (53 protsenti) toetajad. Reformierakonna toetajatest on suurem osa (85 protsenti) vastajatest seisukohal, et Kaja Kallas peaks jätkama.

Alates augusti lõpust on Ühiskonnauuringute Instituudi antud küsimust küsitud kuuel korral ning varasemates küsitlustes on peaministri tagasiastumist pooldavate vastajate osakaal jäänud vahemikku 66-69 protsenti.

Norstat viis küsitluse läbi 12. - 13. detsembrini veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas. Selles osales kokku 1001 vastajat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: