X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Innovatsioonikeskus kinkis Metsküla koolile huvihariduspäeva

Foto: ERR

Noorte tehnoloogiaharidust pakkuv innovatsioonikeskus Innokas kinkis Metsküla kooliperele Haapsalus huvihariduspäeva, et näidata sellega oma toetust väikekoolile.

Metsküla lapsed ehitasid töötubades roboteid ja tegid keemiakatseid. Keemialabori laua taga said kätt proovida ka Metsküla lapsevanemad ja õpetajad.

"Mina võtsin kodust kaasa hõbesõrmuse, tahtsin seda puhtaks saada. See oli väga-väga must ja siis ülesanne oli väga lihtne – puhastada sõrmus," rääkis Metsküla kooli lapsevanem ja õpetaja Maris Altmann.

"Me ehitame sumorobotit. See on päris lihtne tegelikult, ma arvasin, et see on palju keerulisem," ütles Metsküla kooli õpilane Johannes.

Kui robotid said valmis, pandi nad omavahel mõõtu võtma. Samal ajal uuris teine rühm lapsi seda, millised on erinevate materjalide omadused.

Innovatsioonikeskus Innokas juhataja Angela Leppik ütles, et Metsküla koolile huvihariduspäeva kinkimisega taheti näidata toetust väikekoolidele kui kogukonna olulisele osale.

"Ma ise olen üles kasvanud maal, käinud väikeses koolis ja ma tean, kui tore ja terve õhkkond see on, kuivõrd hea baasi ma olen saanud tänu just väikekoolile," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: