X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Swedbanki kasum Eestis kasvas mullu pea 400 miljoni euroni

{{1706076480000 | amCalendar}}
Swedbanki peahoone
Swedbanki peahoone Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Swedbank teenis 2023. aastal Eestis puhaskasumit 385 miljonit eurot, mis võrreldes 2022. aasta 193 miljoni euroga oli pea kaks korda enam.

Swedbank AS-i tulud kokku kasvasid aastaga 309 miljoni euro võrra, seda peamiselt suuremate intressitulude toel, mis on tingitud peamiselt suurematest tuludest seoses Euroopa Keskpanga tõstetud intressimääradega, teatas pank.

Puhas intressitulu kasvas 244 miljoni euro võrra, kasvu toetasid panga teatel suurem laenuportfell ning euribori toel kasvanud intressid.

Muud tulud kasvasid 58 miljoni euro võrra suurenenud kindlustustulude toel.

Eesti suurima panga kulud kasvasid samas vaid 20 miljoni euro võrra.

"Kulude tõusu peamised põhjused olid suuremad personalikulud, konsultatsioonikulud ja Swedbanki grupist sisse ostetavate teenuste kulude kasv. Samuti kasvasid digilahendustega seotud kulud ja investeeringud," teatas Swedbank.

2023. aasta eeldatav krediidikahjum ja eeldatavate kahjude katteks tehtud reservide kulu oli –3 miljonit eurot.

2023. aastal maksis Swedbank koos tütarettevõtete ja Eestis tegutsevate grupi ettevõtetega 59 miljonit eurot tööjõumakse, olles sellega üks Eesti suuremaid tööjõumaksude maksjaid. Ettevõtte tulumaksu maksis Swedbank 68 miljonit eurot.

 "2023. aasta oli Eesti majandusele keeruline, kuid meie kliendid said endale võetud finantskohustustega hästi hakkama. Meie hinnangul ei ole ka alanud aastal Eesti majanduses kiiret kasvu oodata. Swedbank on jätkuvalt Eesti panganduses liidripositsioonil ja ka keerulistele aegadele vaatamata soovime oma klientidele pakkuda sobivaid finantslahendusi," ütles Swedbank AS-i juht Olavi Lepp.

Swedbanki kasum kahekordistus ka Lätis

Swedbank on suurim pank ka Lätis, kus Rootsi ettevõte teenis mullu 274 miljonit eurot puhaskasumit, mis on üle kahe korra enam kui 2022. aasta 132 miljonit eurot.

Swedbanki intressitulud kasvasid Lätis eelmise aastaga 193 miljoni euro võrra.

Kulude kasv oli sarnaselt Eestiga tagasihoidlik, 112 miljonilt 138 miljonile eurole.

Makse tasus Swedbank Lätis 2023. aastal 95 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: