X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Aktuaalne kaamera" tegi reportaaži Narva piiripunktist

Autode piiriliikluse sulgemine Narvas tekitab ebamugavusi bussireisijatele, kes peavad jalgsi piiri ületama. Narva sild suleti autodele öösel ja piirang kestab nii kaua, kuni Venemaa oma Jaanilinna piiripunkti ümber ehitab.

Venemaa lubas Jaanilinna piiripunkti autodele sulgeda Moskva aja järgi keskööl. Politsei- ja piirivalveamet alustaski liiklustõkete paigutamist Narva sillale Eesti aja järgi kell 23, kuid Venemaa saatis ikka veel autosid piirile. Viimane veok saabus 23.15. Autojuhi õnneks lubati ta koju siiski mitte Luhamaa vaid Narva kaudu.

"Siiski oleme pidanud kahjuks tõdema, et nad ise omaenda keelust kinni ei pidanud. Pärast keskööd Vene aja järgi võtsime veel kaks veoautot sisse. Nad olid Eesti kodanikud ja me ei teinud neile loomulikult piirangut ja võtsime oma inimesed ikkagi vastu," ütles Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Eerik Purgel.

Okastraat ja betoontõkked jäävad Narva sillale vähemalt tuleva aasta lõpuni. Seni pääseb Narvas üle piiri vaid jala. Uus kord tekitab ebamugavusi eelkõige bussireisijatele. Jaanilinna bussijaam jääb Eestist pea kilomeetri kaugusele. Inimesed peavad piirini minema jalgsi ja seisma üldises piirijärjekorras.

"Me pidime bussi vahetama. Jätsime esimese bussi Venemaale, nüüd on meil uus buss. See võttis pool tundi või veidi rohkem. Kõik läks hästi," ütles Prantsusmaa kodanik Stefan.

"Aktuaalse kaameraga" rääkis ka Itaalia elanik Svetlana. "Kümne palli süsteemis
paneksin vist hindeks ühe. Loomulikult on see ebamugav 20-kilose kohvri ja koeraga. Lihtsalt niisama kedagi külastama ma enam ei sõida. Arvan, et mitte varem kui aasta pärast, sedagi vajaduse korral," kurtis Svetlana.

Enne autoliikluse sulgumist ületas Narvas piiri umbes 4000 inimest päevas. Neist vaid kolmandik autode või bussidega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: