X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Transpordiamet soovitab seitsmes maakonnas libeda tõttu liiklemist vältida

{{1707810060000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Transpordiamet on seitsmes maakonnas jäävihma ja libeduse tõttu välja kuulutatud rasked ilmaolud ning soovitab teisipäeval võimalusel liiklemist vältida.

Jäävihma ja libeduse tõttu on keerulised teeolud peaaegu kõikjal üle Eesti. Teisipäeval kell 9 kuulutas transpordiamet ka Valga- ja Tartumaa riigiteedel välja rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib juba Võru-, Põlva-, Viljandi-, Pärnu- ja Saaremaa riigiteedel.

Transpordiamet otsustas algselt teisipäeva õhtul kella 18-ni kehtinud erihoolderežiimi pikendada kolmapäeva päeval kella 13-ni.

Jäävihma tõttu jäi näiteks Saaremaal ära nii esmaspäeva õhtul kui ka teisipäeva hommikul toimuma pidanud liinilend. Teisipäeval viis libedus kraavi mitu sõidukit ja andis ka Kuressaare haigla traumapunktile tööd juurde.

Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel teisipäeval liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Kõrvalmaanteed ning väiksema liiklussagedusega teed on kohati muutunud ülilibedaks ja raskesti läbitavaks. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sajab mitmel pool lund, lörtsi ja jäävihma, mistõttu teeolud on väga keerulised ja nähtavus halvendatud. Olukorra teeb keerulisemaks tugev kirde- ja idatuul kuni 16 m/s. Kirde-Eestis on olukord parem ja sõidutingimused on seal rahuldavad. Õhutemperatuur jääb –2..–8 kraadi vahele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: