Telia kergitab ka mobiilipakettide hindu

Telia, mis on sellel nädalal saanud tähelepanu seoses klientide vaikimisi kiirema ja kallima internetipaketiga liitmisega, kergitab ka mobiilipakettide hindu. Telia põhjendab muudatust teenusportfelli lihtsustamisega.
Telia kliendid on saanud kirju, kus ettevõte teatab, et märtsi esimeses pooles asendatakse nende senine mobiilipakett nüüdisaegsema mobiilsete teenuste paketiga.
Telia ühendusteenuste osakonna juht Evelin Neerot põhjendas ERR-ile muudatust sellega, et aasta esimeses kvartalis viivad nad vanade ja enam mitte müügis olevate mobiilipakettide kasutajad üle uutele mobiilse elu pakettidele.
"Sel moel lihtsustame oma teenusportfelli ning osa vanemate pakettide kliente saab kasutama hakata uusi, suurema andmemahu ja 5G toega mobiilipakette. Kõiki kliente see muudatus ei puuduta ning neid, keda puudutab, informeerime personaalselt," lausus Neerot.
Kui palju hind keskmiselt tõuseb, ei osanud ta välja tuua, sest klientide kasutatavad paketid ja neis sisalduvad teenuste kooslused on väga erinevad.
"Püüame hoida joont, et hinnamuutus jääks mõne euro piiresse," lisas Neerot.
Tema sõnul on mobiiliportfelli lihtsustamisel tähtis roll ka klientidele senisest turvalisemate lahenduste pakkumisel – Telia arendab mitut lahendust, mis aitavad vähendada ja blokeerida välismaalt tulevaid petukõnesid. Nii püüab ettevõte vähendada tõenäosust, et petturid saavad kliente eksitada või kahjustada.
Hinnatõusuteateid on saanud ka Tele2 kliendid. Näiteks teavitas ettevõte üht klienti, et senise kolme gigabaidi asemel sisaldab nende mobiilipakett alates märtsist kuut gigabaiti andmemahtu. Paketi kasutajal on seejuures nuputelefon ning tal pole vajadust mingisugusegi lisamahu järele.
Tele2 erakliendi üksuse juht Rasmus Nurk ütles ERR-ile, et ettevõte ei ole praegu mobiili- ega internetiteenuste hindu tõstnud, vaid viib kliente üle vanadest pakettidest uutesse. Siiski tähendab uutesse pakettidesse üleviimine ka Tele2 klientide hinnatõusu.
"Jätkame hetkel olemasolevate vanade pakettide migratsiooni, mille käigus viime osa oma klientidest, kes on veel vanades pakettides, järk-järgult üle 5G pakettidesse. Need paketid on aga jätkuvalt Tele2-s oluliselt mõistlikuma hinnaga kui konkurentide sarnased valikud – näiteks meie piiramatu mahuga lahendus on enam kui 10 eurot soodsam teiste telekomide sarnastest pakettidest," rääkis Nurk.
"Hinnatõusu täpne summa sõltub paketist ja kliendist, keskmiselt tõuseb hind ligi 2,5 eurot paketi kohta. Muudatus ei puuduta neid, kellel on juba meie kõige värskemad paketid, ja kliente, kellel on varasemast kehtiv hinnagarantii," ütles Nurk.
Nurk põhjendas, et 5G võrk toob telekomiettevõttele suuremad kulud, kuna selle arendus nõuab suuri investeeringuid ja võrgu ülalpidamine on energiakulukam.
Eelmisel nädalal saatis Telia klientidele teavituse, et aktiveerib neile jaanuari lõpust kuni veebruari keskpaigani kaks korda kiirema internetipaketi. Esimesed 30 päeva saavad kliendid kiiremat internetipaketti kasutada vana paketi hinnaga, kuid seejärel hakkavad tasuma automaatselt suurema paketi tasu, mis on mitu eurot kallim. Nõusolekut klientidelt ei küsitud, vaid nad seati fakti ette.
Selleks, et pakkumisest ja kallimast hinnast loobuda, tuleb kliendil ise Teliaga ühendust võtta ja sellest teada anda.
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) algatas asja uurimiseks menetluse ning ameti sideosakonna juhatajalt Oliver Gailan ütles, et niisugune tegevus riivab tarbijaõigusi.
Rootsi omanikele kuuluv Telia teenis Eestis 2023. aastal 63 miljonit eurot puhaskasumit. Ettevõte maksis omanikele rekordilised 80,9 miljonit eurot dividende, mis ületas tehtud investeeringuid 1,5-kordselt.
Toimetaja: Karin Koppel