Merivälja pansionaadi eksjuht läheb 2,5 aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tiina Saarmaa ERR
Tiina Saarmaa ERR
Harju maakohus mõistis kokkuleppemenetluse käigus Merivälja pansionaadi endise direktori Tiina Saarmaa süüdi omastamises ja arvutikelmuses ning määras talle liitkaristusena kaks aastat ja kuus kuud vangistust.
Karistuse kandmise alguseks loetakse Saarmaa vahistamist tänavu 26. jaanuarist.

Süüdistuse järgi tekitasid Tiina Saarmaa ja pansionaadis töötanud Inge Aas viiele pansionaadi eakale elanikule aastail 2009-2012 kokku 140 000 eurot varalist kahju, kolme kannatanu kahjusumma on kümnetes tuhandetes eurodes ja kahe puhul mõnesaja euro piires.

Süüdistuse järgi võtsid Tiina Saarmaa ja Inge Aas enamiku sellest rahast välja sularahaautomaatidest, kasutades ilma loata pansionaadi elanike pangakaarte, samuti tasusid nad võõraste pangakaartidega isiklike ostude eest. Tiina Saarmaa sai süüdistuse ka pansionaadi seifi hoiule antud ehete ja suure summa sularaha omastamises.

Inge Aasale mõistis kohus karistuseks aasta ja kuus kuud tingimisi vangistust. Mõlemad süüdimõistetud peavad riigieelarvesse kandma 435 eurot sunniraha ning kaitsjatasu, mis jääb alla 100 euro.

Tsiviilhagi korras mõisteti Saarmaalt ja Aasalt solidaarselt kannatanu Eduardi kasuks välja 30 855 eurot ja Meta kasuks 1470 eurot. Lisaks sellele peab Saarmaa tsiviilhagi korras maksma kannatanule nimega Sylvia 77 306 eurot. Ülejäänud tsiviilhagi nõuded olid väiksemas summas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: