Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Komisjon: Meikari annetatud raha tuleb riigieelarvesse kanda

Ardo Ojasalu Postimees/Scanpix
Ardo Ojasalu Postimees/Scanpix
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon otsustas tänasel istungil, et Reformierakond peab Silver Meikari poolt annetatud rahasumma riigieelarvesse kandma, sest tegu on anonüümse annetusega.
Reformierakond saatis eelmisel nädalal erakondade rahastamise järelevalve komisjonile järelepärimise, milles soovib teada komisjoni arvamust, kas Reformierakond võiks Silver Meikari poolt tehtud annetused anda heategevuseks. Täna kogunes komisjon Reformierakonna rahastamist arutama ning otsustas, et Reformierakond peab raha riigi eelarvesse kandma, sest tegu on anonüümse annetusega.

"Me tegime ettepaneku, et Reformierakond kannaks selle raha riigieelarvesse, kuna uurimismaterjalid näitasid, et Silver Meikar on seda raha lihtsalt vahendanud ja ei ole ise reaalselt annetanud. Ja kuna ei ole võimalik kindlaks teha, kelle käest see raha tuli, siis ei saa seda raha tagastada annetuse tegijale," ütles Ojasalu ERR-i uudisteportaalile.

Komisjon teeb järelpärimise prokuratuurile

Sama põhimõtet tuleb Ojasalu sõnul rakendada ka teiste sarnaste Reformierakonnale tehtud annetuste suhtes, kus riigiprokuratuurile antud ütlustele tuginedes puudub selgus raha päritolu kohta. Selleks otsustas komisjon teha järelepärimine prokuratuurile, et saada teavet, kes ja kui suures ulatuses sarnaselt veel Reformierakonnale annetas.

"See läheb paari lähema tööpäeva jooksul välja ja ootame prokuratuurilt vastust. Me vaatame ja siis otsustame, praegu on raske öelda. Juhul, kui teiste isikute puhul on tuvastatav samasugune käitumine, siis tuleb ka seal mingid otsused teha," ütles Ojasalu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: