Nõudlus Silmeti toodangu järele on märgatavalt kasvanud

Hiina on vähendanud oluliselt haruldaste muldmetallide eksporti ja kuna Sillamäel tegutsev Silmet on praegu ainus selliste metallide tootja väljaspool Hiinat, siis on nõudlus selle toodangu järele kõvasti kasvanud.
Kuna Hiina vähendas oluliselt haruldaste muldmetallide eksporti, on Deutsche Welle andmetel tseeriumi hind kasvanud tervelt 20 korda - 2,5 eurolt 50 euroni kilogrammi eest. Silmet tunnetab pingelist turusituatsiooni selgelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Natukene pingeline on. Me ei suuda kogu maailma nõudlust täita, aga püüame," märkis Silmeti juhatuse esimees David Obrock.

Silmet võiks aastas toota kuni 3000 tonni haruldaste muldmetallide ühendeid, kuid nii palju ei jätku toorainet. Silmeti tooraine pärineb põhiliselt Venemaalt, Koola poolsaarel asuvast Revda kaevandusest.

Teadlased ennustavad muldmetallitoorme vähenemist, isegi selle lõppemist. Seetõttu on oluline nende metallide taaskasutus. Silmet on välja töötanud protsessi, et toota haruldasi muldmetalle ka vanaelektroonikast.

"Võimalus on, aga see on tulevik, kuna Euroopa Liidus ei ole veel välja töötatud kogumispoliitikat," ütles Obrock.

Praegu on Silmet ainus puhaste muldmetalliühendite tootja, mis asub väljaspool Hiinat. Obrocki sõnul on mitmel pool maailmas palju projekte uute tehaste rajamiseks ja vanade tehaste taaskäivitamiseks. Tõenäoliselt suudetakse mõni tehas panna tööle järgmisel aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: