Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Naist peksnud antifašist süüdistab Eestit

Naise peksmise eest kriminaalkorras karistatud Öise Vahtkonna aktivist ja antifašist Andrei Andronov ja tema mõttekaaslased süüdistavad Eesti politseid poliitilises arreteerimises.
Kremli-meelne portaal Baltija.eu teatas, et Venemaa Kaasmaalaste Koordinatsiooninõukogu tegevdirektor Hollandis ja Liikumise Natsismita Maailm nõukogu liige Grigori Pasternak esitas Eesti suursaatkonnale järelepärimise Öise Vahtkonna aktivisti Andrei Andronovi kinnipidamise kohta.

Portaal nimetas aktivisti kinnipidamist antifašistide-vastase operatsiooni alguseks ja seostas seda Andronovi kuulumisega eelseisva Sinimäe piketi orgkomiteesse. Enda väitel vastutab Andronov orgkomitee meediasuhete eest ning suhtles seepärast samal päeval Venemaa telekanaliga Russia Today. Andronov peab seda fakti enda kinnipidamise tegelikuks põhjuseks.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Martin Luige ütles ERR-i uudisteportaalile, et politsei pidas Andronovi kinni, kuna ta oli kuulutatud kohtuotsuse mittetäitmise eest tagaotsitavaks. 

Harju maakohus mõistis Andronovile rahakaristuse selle eest, et  ta kasutas 2007. aasta 16. oktoobrist kuni 2008. aasta 22. jaanuarini oma naise suhtes korduvalt vägivalda.

"Kuna ta rahalist karistust õigeks ajaks ei tasunud, siis kuulutati ta tagaotsitavaks ning tabati tänavu 25. juulil. Süüdimõistetu Andronovi taotlusel asendas Harju maakohus teisipäeval seni tasumata rahalise karistuse 162 tunni üldkasuliku töö tegemise kohustusega ja vabastas ta vahi alt," märkis Luige.

Kohus mõistis Andronovi süüdi selles, et ta peksis oma naist 2007. aasta sügisel ühel ööl  rusikate ja jalgadega näkku ja kehasse. Samuti lõi Andronov naist 2008. aasta 2. jaanuari hilisõhtul rusikatega näkku, haaras tal juustest ja lõi seejärel talle seejärel põlvega vastu pead, märgitakse kohtuotsuses.

Kohus mõistis Andronovi süüdi ka selles, et tõukas naise 2008. aasta 22. jaanuaril kell 9 vastu diivani nurka ning lõi talle seejärel jalaga vastu puusa ja korduvalt rusikatega pähe.

Kohtus tunnistas Andronov end kõigis vägivallategudes täielikult süüdi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: