Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahvaliit plaanib luua jätkuerakonna

Rahvaliit on pärast juhtimisskandaale ja põrumisi valimistel aja maha võtnud ja peakontorigi Tallinnast ära kolinud, kuid plaanib peagi uut suunda esindava erakonnana suurde poliitikasse tulla.

"Mis ei tapa, see karastab," võttis erakonna esimees Margo Miljand usutluses ERR-i uudisteportaalile möödunu kokku.

Mõne aja eest end Eesti suurimaks erakonnaks nimetanud Rahvaliidu ridade arv on sel aastal vähenenud 9300 liikmelt 8500-le, kuid tegelikke lahkunuid on Miljandi sõnul vaid sadakond. Ülejäänu kirjutas ta äriregistris toimunud suurpuhastuse arvele. Erakonna rahaasjade osas likvideeriti hiljuti maksu- ja tolliameti ees oma ligi 2000 euro suurune võlg.

Erakonna peakontori kolis uus juht Tallinnast ära oma kodukanti Põltsamaale. "Ja küsimus ei olegi selles, millal me tagasi Tallinnasse läheme - me läheme edasi ja uus kontor saab olema Tartus, et olla rahvale lähemal," ütles Miljand.

Küsimusele, millised on erakonna plaanid Eestis toimuvas kaasarääkimiseks valimiste vahelisel ajal, vastas Miljand, et  oma seisukohti erakond varjus ei hoia ning neid on avaldatud näiteks otse riigikogu komisjonidele - kasvõi sinise kütuse kaotamise eelnõu osas. "Erakond ei ole kuskile kadunud, rahvas on kindlalt koos."

Erakonna tuleviku osas on uue juhil plaanid jõulisemad. Lisaks rahaasjade kordaajamisele soovib partei korralikult üle vaadata oma põhikirja ja programmi ning pole sugugi välistatud, et tuleb uus erakond.

"Täpsemalt Rahvaliidu jätkuerakond, uue nime, plaanide ja haardega. Kui Rahvaliidu suunaks oli olla regionaalpartei, siis täna ei ole sellise kuvandiga enam midagi teha: inimesed on maalt linna ja Eestist välismaale meelitatud," sõnas Rahvaliidu juht. "Nüüd tuleb asuma tegelema riigiga, perega, kogu rahvaga - kõigiga."

Rahvaliidu juhtkond jätkab kuni järgmise kongressini ühe esimehe ja kahe aseesimehega. Nimelt tabas erakonda möödunud nädalal kurb sündmus, kui Emajõkke uppus aseesimees Siimu Loogma.

Toimetaja: Aivar Pau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: