Eduskunna liige: Medvedeviga tuleks rääkida venelaste maaostudest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eduskunna Keskerakonna fraktsiooni liikme Antti Kaikkoneni arvates oleks president Tarja Halonenil põhjust rääkida täna Soome töövisiidile saabunud Venemaa riigipea Dmitri Medvedeviga venelaste maaostudega seonduvatest probleemidest.
"Praeguses olukorras jääb kinnisvara tegelik omanik sageli hämaraks. See võib viia näiteks erinevate maksude hooletussejätmiseni ja põhjustada praktikas muid probleeme," vahendas Keskerakonna häälekandja Suomenmaa Kaikkoneni sõnu.

Kaikkoneni meelest võiks lahenduseks olla soomlasest esindaja kohustuslikuks tegemine.

Samuti peab Kaikkonen ebaõiglaseks, et venelased saavad Soomes maad osta, kuid soomlastel on see Venemaal peaaegu võimatu.

"Kui neid ebakohti parandada ei saa, on põhjust venelaste maaostudele Soomes kriips peale tõmmata. Soome riigi juhtkond peab nüüd endisest tugevamalt asjasse sekkuma. Praegusel moel jätkata ei või," rääkis Kaikkonen.

Kohtumise üheks tähtsamaks teemaks on tõusmas Läänemere olukord. Oodatakse, et muu hulgas räägivad presidendid ka Soome liha ja piima osalisest impordikeelust ja lastekaitse reeglitest seoses soome-vene segaperedega, vahendas Helsingin Sanomat.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: