Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaal on rehabiliteeritud 660 000 repressioonide ohvrit

Alates 1992. aastast on Venemaal rehabiliteeritud ligi 660 000 poliitiliste repressioonide ohvrit.

Pärast poliitiliste repressioonide ohvrite rehabiliteerimise seaduse jõustumisest 1992. aasta 1. jaanuarist on Venemaa prokuratuuriorganid uuesti läbi vaaadanud üle 650 000 kriminaalasja 930 000 inimese suhtes, keda süüdistati kontrrevolutsioonilises tegevuses ja teistes eriti ohtlikes riiklikes kuritegudes. Venemaa peaprokuratuur teatas, et ligi 660 000 neist on rehabiliteeritud, vahendas Interfax.

Peaprokuratuuri kodulehel internetis ilmunud teates on öeldud, et uuesti vaadati läbi kohtuasjad, millel on suur ühiskondlik kõlapind.

"Selle tulemusena on rehabiliteeritud Romanovite keisrikoja suurvürstid, nn Jaroslavli mässust (1918. aasta juulis) osavõtnud, menševike partei tuntud liikmed [Mark] Broido ja [Nikolai] Suhhanov, teadlane [Nikolai] Timofejev-Ressovski, tantsija [Rudolf] Nurejev, patriarh Tihhon ja tema lähikondlased, Anhalti hertsog Joachim Ernst ja teised," on öeldud Venemaa peaprokuratuuri teates.

Pühapäeval tähistatakse Venemaal poliitiliste repressioonide ohvrite mälestuspäeva.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: