Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lang: valitsus ei saa tegeleda Estonia vandenõuteooriatega

Rootsi kaitseministriga parvlaev Estonia huku teemadel rääkinud justiitsminister Rein Lang ütles, et valitsus ei saa lõputult tegelda meediaväljaannete poolt õhku paisatud konspiratsiooniteooriatega.

Lang kohtus reedel Stockholmis Rootsi kaitseministri Mikael Odenbergiga, kelle ülesannete hulka kuulub ka reisiparvlaeva Estonia huku asjaolude uurimine. Ministrid leppisid kokku, kuidas edaspidi hakatakse valitsuste vahel vahetama informatsiooni uuringutest, mis on õnnetusega seoses käivitatud Rootsis ja Eestis, teatas justiitsministeerium.

Langi sõnul lepiti kokku, et kevadel korraldatakse Rootsis seminar, mille käigus tutvustatakse asjaosalistele Rootsi valitsuse tellimusel tehtava laevaõnnetuse modelleerimise vahetulemusi. "Uuring tervikuna peaks valmima hiljemalt 2008. aasta kevadel," ütles Lang.
 
Eesti pool avaldas soovi osaleda laevavrakist tehtud filmide uurimisel, mis on Rootsi valitsuse poolt tehtud ülesandeks sealsele kriminalistikakeskusele.

Lang kinnitas, et ei Rootsi ega Eesti valitsusel pole täna alust kahelda kapten Uno Lauri juhitud rahvusvahelise uurimiskomisjoni lõppraporti peamistes järeldustes, küll aga tuleb teemaga tegelda seni, kuniks on lõppraporti pinnalt võimalik tõstatada tõsiseltvõetavaid küsimusi.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: