Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ojuland: RÜE on valmis valitsuses töötama

{{1414860029000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Septembri algul registreeritud Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) valis Türil toimunud esimesel üldkogul erakonna esimeheks Kristiina Ojulandi, kes peab kevadistel riigikogu valimistel peaülesandeks erakonna esinduse parlamenti pääsemist. Ühtlasi kinnitati erakonna põhikiri ja programm, mis keskendub inimkeskse poliitika ajamisele Eestis.

RÜE esimeheks valitud Krisitiina Ojuland tundis ennast kindlalt, sest konkureerivat kandidaati üles ei seatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ojuland ütles, et esimese asjana tuleb nüüd jätkata erakonna tugevdamist maakondades, leida kevadisteks riigikogu valimisteks sobivad kandidaadid ning hakata koostama valimisprogrammi.

RÜE tahab Ojulandi sõnul Eestisse tuua inimkeskse poliitika. "Meie eesmärk on ühendada Eestimaal elavaid inimesi, sõltumata nende rahvusest, soost, vanusest, vaimsest või füüsiliselt võimekusest. Me ei soovi kedagi lõhestada. Eesti ees seisavad väga olulised reformid. Eesti vajab riigireformi, Eesti vajab majandus- ja maksupoliitikas väga suuri muudatusi, selleks, et Eesti riik saaks toimida ka aastakümnete pärast," selgitas Ojuland.

Kevadisteks riigikogu valimisteks RÜE omale Ojulandi sõnul üle jõu käivaid eesmärke ei sea, kuid parlamenti pääsemise korral ollakse valmis täie jõuga panustama.

"Me anname endale aru, et kindlasti meie erakond ei ole täna veel see, kes võiks kevadel valitsust moodustada, küll aga oleme valmis valitsuses töötama," kinnitas Ojuland.

RÜE programmis räägitakse muu hulgas sellest, et riigikogu liikmete arvu tuleks vähendada 71-ni, RÜE toetab presidendi otsevalimisi ja soovib kaotada maavalitsused.

"Meie seisukoht on see, et riigivalitsemise kulud on liiga suured meie väikese riigi kohta ja suured ka proportsionaalselt, kui vaatame naaberriike. Seega alustame kõige ülemisest otsast riigistruktuuride kokkutõmbamisega," selgitas RÜE programmitoimkonna liige Jane Snaith.

RÜE-l on tänahommikuse sisuga 561 liiget, neist seitse lisandusid täna. Erakonna liikmeist pooled on naised ja viiendik venekeelsed.

"Ma arvan, et see erakond tundub täna igal juhul tegusam olevat kui kõik need muud. Teistel on ainult kaklemine ja vere väljalaskmine. Mulle ei istu see enam. Eelmine, "kollane erakond" jäi rahvale juba kaugeks ja ülbikuks, poisid ei ole enam rahvaga koos," tõdes tänasest RÜE liikmeks saanud endine reformierakondlane Pavo Raudsepp.

Rahva Ühtsuse Erakonna tuntuimad liikmed on Kristiina Ojuland, Raimo Kägu ja Jaan Kundla.

Ojuland ütles, et RÜE-sse kuuluvad päris inimesed erinevatelt elualadelt ja kui riigi tasandi poliitikasse lisanduks uusi inimesi, oleks see suur väärtus ka riigikogu jaoks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: