Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuurikomisjoni esimees: punasümbolite taustal pildistamisele pole mingit õigustust

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Lauri Luige hinnangul ei ole okupatsioonisümbolitel koolilaste pildistamise taustana mingit õigustust ning selle eest peab koolijuht vastutama.

Luige sõnul võiksid õpetajad tuua õpilasi näiteks Toompeale, et teha klassipilti. Koolilaste süsteemne okupatsiooni-sümboolika taustal pildistamine on tema hinnangul kohatu, kuna tegu on rahvustevahelise vaenu õhutamisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lõppeval nädalal näitas "Aktuaalne kaamera", kuidas Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi esimese klassi lapsed viiakse ajaloomuuseumisse Maarjamäel, kus muuhulgas tehakse kohustuslik klassipilt Nõukogude Liidu sümboolika taustal.

"Minu hinnangul peab koolis toimuva eest vastutama kooli juht. Nii et kooli juht peab teadvustama, mida ta oma lastega koolis teeb ja kui ta viib klasside kaupa süstemaatiliselt lapsi Nõukogude sümboolika taustale lapsi pildistama, siis see ei ole kindlasti Eesti riigis kohane. Ja selle eest peab kooli juht vastutama," rõhutas Luik.

Ta lisas, et selline tegevus ei tohi enam jätkuda.

Vähemalt alates 2011. aastast viib Tallinna Linnamäe Vene Lütseum kõik oma esimese klassi lapsed Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi saali, kus toimub kooliastujate nn sisseõnnistamine.

Kohustuslik on ka paraadfoto sirbi ja vasara taustal, kus lisaks väikestele koolijütsidele poseerib ka direktor Sergei Garanža, kes nõustus suhtlema vaid venekeelse "Aktuaalsele kaamera" reporteriga. Eesti keelt ei rääkinud direktor terve kohtumise vältel ERRi ajakirjanikega sõnagi.

Keeleinspektsioon kinnitas, et Linnamäe Vene Lütseumi direktori keeleoskus ei vasta kehtestatud nõuetele. Sergei Garanža peaks keeleinspektsiooni ettekirjutuse kohaselt esitama 1. detsembriks nõutud keeleoskuse taseme kohta tõendi. Inspektsioon trahvis Garanžat juba 2004. aastal kuue tuhande krooniga.

Tallinna linnavalitsus aga teatas, et linn ei näe Garanža ametist vabastamiseks põhjust.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: