Rae valda kerkiv Tallinna vangla peaks valmima 2018. aasta lõpus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna vangla eskiisprojekt Autor/allikas: RKAS

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas täna välja uue Tallinna vangla ehitustööde riigihanke, millele oodatakse pakkumisi kuni käesoleva aasta septembri alguseni.

Ehitustöödega on kavas alustada tuleva aasta alguses. Kaasaegne vanglakompleks valmib senise ajakava kohaselt 2018. aasta lõpus.

Uus Tallinna vangla ehitatakse Rae valda Soodevahe külla. Tallinna vangla uus hoonete kompleks plaanitakse rajada kambertüüpi vanglana. Lisaks rajatakse põhipiirdest väljapoole avavangla ning eraldi seisvad arestimaja ja kinnipidamiskeskus.

Vangla eluosakondadesse on kavandatud 512 kambrit meessoost ning 92 kambrit naissoost süüdimõistetud ning vahistatud isikute jaoks. Lisaks sellele on plaanitud veel 16 kartserikambrit meesvangidele ja neli kartserit naisvangidele.

Kokku on uude vanglasse planeeritud 1208 statsionaarset kohta. Samuti ehitatakse välja uus väljasaatmis- ja interneerimiskeskus.

Enam kui 60 000 ruutmeetrile loodava ja 14 hoonest koosneva kompleksi arhitekt on Indrek Saarepera ja projekteerija AS Amhold.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: