Korruptsioonikahtluse all olevad Jõhvi eksametnik ja volikogulane vahistati

{{1434636608000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Viru maakohus andis täna prokuratuuri taotlusel loa võtta Jõhvi vallavalitsuse endine liige Märt Marits ja Jõhvi volikogulasest ettevõtja Allan Mänd korruptsioonis kahtlustatuna vahi alla.

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahistati Marits ja Mänd esialgu kuni kuueks kuuks, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova ERR-i uudisteportaalile.

Kaitsepolitsei pidas Maritsa ja Männi kinni eile ning lisaks neile veel ühe kohaliku ettevõtja, kelle vahistamist prokuratuur ei taotlenud.

Maritsat kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, mõjuvõimuga kauplemises ja riigihanke menetluse nõuete rikkumises ning Mändi kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja mõjuvõimuga kauplemises.

Pärast kinnipidamist vabaks lastud ettevõtjat kahtlustatakse riigihanke menetluse nõuete rikkumisele kihutamises.

Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross rääkis Põhjarannikule, et Mändi kahtlustatakse altkäemaksu andmises Maritsale, kui viimane töötas vallavalitsuse liikmena.

Väidetav kuritegu on seotud Jõhvi pargi serva rajatava kaubandus- ja vabaajakeskusega, mille ehitust veab Mänd.

Gross selgitas "Aktuaalses kaameras", et kuriteod pandi toime vahemikus 2014-2015, kuid kahtlustuse maht võib suureneda. "Eks seda näitab kaitsepolitseiametnike edasine töö, kuidas tõendite analüüs kulgeb ja mis informatsiooni meile sealt veel tuleb. Töö kaitsepolitsei ametnike poolt on olnud väga efektiivne, sest kohus leidis, et need kahtlustused on põhjendatud," lisas Gross.

Politsei otsis eile läbi Jõhvi vallavalitsuse ning viis kaasa dokumente ja arvuteid. Vallamaja töötajatelt võeti ütlused.

"Tõepoolest, on esitatud mitu süüdistust endisele vallavalitsuse liikmele ja ühele ärimehele. Üks ärimees on veel, kellel on ka üks episood seal mängus. Hetkel on teada, et on altkäemaksu süüdistus, hankemenetluse rikkumine ja mõjuvõimuga kauplemine," kinnitas vallavanem Aivar Surva.

Juba kümme aastat volikogus töötanud Niina Neglasoni jaoks oli selline sündmuste käik ootamatu.

"Seda on väga raske kommenteerida. Ma ütleksin, et see oli meie kõigi jaoks šokk. Need süüdistused, mis praegu on esitatud, on meie arvates liiga rängad. Ma leian, et kehtib süütuse presumptsioon ja kuni ei ole inimene süüdi mõistetud, seni ta ei ole süüdi," kommenteeris Jõhvi vallavolikogu esimees.

 Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Karistus selliste kuritegude eest võib olla nii rahatrahv kui ka vangistus sõltuvalt asjaoludest kuni viie aastani.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: