Juncker kutsus kokku kriisikohtumise põgenike asjus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Migrandid ja põgenikud 20. oktoobril Sloveenia-Austria piiril teel Sentilji vastuvõtukeskusse Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on kutsunud mitme riigi liidrid kiireloomulisele kriisikohtumisele arutama põgenike olukorda Balkanil.

Kohtumine korraldatakse pühapäeval Brüsselis, vahendasid Bloomberg jt.

Euroopa Liidu liikmesriikidest kutsus Juncker kohtumisele Saksamaa, Horvaatia, Austria, Bulgaaria, Rumeenia, Kreeka, Sloveenia ja Ungari. Riikidest, mis EL-i ei kuulu, on kutsutud Makedoonia ja Serbia. Samuti osalevad kohtumisel EL-i ja ÜRO põgenikega tegelevad üksused ja EL-i piirivalveagentuur Frontex.

Junckeri sõnul on erakorraline kohtumine vajalik Balkanil tekkinud humanitaarse hädaolukorra tõttu. Kümned tuhanded varjupaigataotlejad ootavad riigipiiridel või rändavad jalgsi maanteedel, ungari on aga sulgenud piiri Serbia ja Horvaatiaga.

Junckeri büroo teatel eeldab praegune olukord palju suuremat koostööd, kiireid mitmepoolseid konsultatsioone ja vahetut tegevust.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: