Estonian Airile saatusliku otsuse langetanud volinik: ma ei edenda rahvuslike lennukompaniide huve ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Maksumaksja raha ei peaks panema lennufirmasse selleks, et see saaks edasi kesta, kui ettevõte ei suuda ise pikaajaliselt toimida, ütles "Aktuaalsele kaamerale" Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margarethe Vestager.

Estonian Airile saatusliku otsuse langetanud volinik usub, et konkurentsireeglites ei saa väikestele perifeeriariikidele erandeid teha.

"Mõnel juhul võib riik ettevõttesse raha paigutada, aga kui seda teha, siis peab olema kindel, et ettevõte on elujõuline. Et raha ei valata firmasse, mis ei toimi. Ja see oli oluline. Et ümberkorraldused läheksid õigesti ja ettevõte oleks elujõuline. Estonian Airi puhul oli see keeruline," ütles Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margarethe Vestager.

"Me ei ole siin selleks, et edendada ühe või teise riigi rahvuslike lennukompaniide huve. Oleme siin selleks, et kodanikud saaksid kasu ühendustest. Oleme näinud, ja loodan, et sama kehtib ka Eesti puhul, et turule tulevad teised ettevõtted ja pakuvad vajalikke teenuseid ja tooteid," lisas Vestager.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: