Parts: valitsus püüdis Estonian Airi puhul üldist pilti arvestada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Euroopa Kontrollikoja liikmeks pürgiv ekspeaminister ja endine majandusminister Juhan Parts (IRL) ütles, et väited, justkui oleks valitsus Estonian Airi puhul tahtlikult seadusi eiranud, on jama. Partsi sõnul püüti Estonian Airi puhul "üldist pilti arvestada".

Juhan Parts rääkis "Terevisioonis", et valitsuse arvestuse kohaselt pidi iga Estonian Airi paigutatud euro kolm eurot tagasi tooma." Me arvestasime seda, et pika pikas perspektiivis on lennuühendused strateegiline probleem Eesti jaoks, me oleme maailmas 120-s jne. See on see suur pilt, millest valitsus peab lähtuma."

Küsimusele, miks ikkagi valitsuse plaan ei töötanud, vastas Parts, et see on kriitilise massi küsimus, et olla konkurentsivõimeline. "Kui konkurentsivõimeline ei ole, siis me peaksime lennundust käsitlema mõneti nagu muud ühistransporti. Täna me paneme muule ühistranspordile aastas pea 100 miljonit eurot, me ei räägi, kui maakonnabuss sõidab tühjalt ühest kohast teise, et see on raisatud raha. See on ikkagi mingi avalik teenus ja sama on teatud mõttes meie jaoks lennuühendused."

Parts möönis, et tõenäoliselt oli Estonian Airi äriplaan liialt optimistlik, arvestades üldist majanduslikku keskkonda ning tuli ette asju, mida ei osatud ette näha.

"Aga kindlasti ei saa öelda seda, et nõukogu või juhatus olid kuidagi pahatahtlikud. Selline etteheide ei ole adekvaatne," rõhutas saatekülaline.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: