Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK Püha Markuse kogudus unistab Lasnamäele oma kiriku ehitamisest

Tallinnas, Lasnamäel käib igal nädalal koos Eesti Evangeelse Luterliku kiriku Püha Markuse kogudus. Päris oma ruume kogudusel veel ei ole, kuid unistus on päris oma kiriku ehitamine Lasnamäele.

Kokku tuli kogudus aasta tagasi ning hoolimata sellest, et vanalinna kirikud pole kaugel, leiavad lasnamäelased, et oma kogudus on parem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päris oma ruume kogudusel veel ei ole ja Lindakivi keskuse saal kipub juba kitsaks jääma.

Püha Vaimu koguduse osa saab ametlikult koguduse staatust taotlema hakata, kui rahvast veidi juurde tuleb.

Mõne aasta eest kerkis Lasnamäele õigeusukirik. Oma kirikust unistavad ka Lasnamäe luterlased.

"Kui see oleks minu valik, siis oleks meie kirik kuskil kaubanduskeskuses, seal kus inimesed niikuinii käivad. Oleksime inimeste kõrval nende argipäevases elus," ütles EELK Lasnamäe koguduse õpetaja Kai Petteri Lappalainen.

Umbes sarnaseid sakraalehitusi ehk vaikusekabeleid leidub Soomes.

Lasnamäe linnaosavalitsus toetab uut ja noort kogudust. Linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe tõdes, et luteri kiriku ehitamine võiks olla tulevik, aga sellega läheb veel aega.

"Ma arvan, et esimene samm on see, et inimesed peavad koguduse üles leidma ja peavad tulema inimesed, kellele see on oluline, kes tunnevad seda olulisena ja järgmine samm on hoone või midagi muud," ütles ta.

Üks idee on see, et Lasnamäe luteri koguduses oleksid jumalateenistused nii eesti kui ka vene keeles. Nimelt on koguduse Soomest pärit vaimulikul kogemused Siberist, kus ta teenis ingerikogudusi. Sealt viis vaimuliku ja ta pere tee Peterburi ja siis Narva.

"Loodan, et siis kui meil on juba omad ruumid olemas, me teeme teenistused kell 12 näiteks eesti keeles ja kell 16 vene keeles," ütles Lappalainen.

Lähimad plaanid on aga alustada koguduse diakoonia ehk sotsiaaltööga ning ka lastetööga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: