Eesti Energia teeb ettepaneku uue õlitehase rajamiseks, kui nafta hind veel tõuseb

Eesti Energia on teeb omanikule ettepaneku teise Enefit 280 tehnoloogial töötava põlevkiviõli tehase rajamiseks, kui nafta hind maailmaturul tõuseb 60-65 dollarini barreli eest, ütles ettevõtte juht Hando Sutter.
Praegu on Brenti toornafta hind alla 50 dollari, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Eesti Energia olemasolevad kolm õlitehast töötavad Sutteri sõnul täisvõimsusega. Igas tunnis toodetakse üle 60 tonni ehk umbes ühe raudteevaguni täis õli, mis läheb enamuses ekspordiks.
"Me arendame oma tehnoloogiaid nii, et uued investeeringud oleksid võimalikud, kui õli hind on vahemikus 60-65 dollarit barreli eest. Kuna see täna on natuke alla 50, siis natuke on puudu, aga kui õli hinnad peaks tõusma, siis me oleme ka valmis pakkuma omanikule otsustamiseks uute investeeringute tegemist," rääkis Sutter.
Toimetaja: Merili Nael