Anvelt kritiseeris Savisaare toimiku lekitamist meediasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Siseminister Andres Anvelt kritiseeris Tallinna endise linnapea Edgar Savisaare süüasja materjalide lekkimist ajakirjandusse ning lubas tegutseda lekke süüdlaste leidmise nimel.

"Jälitusteabe lekkimine meediasse, ka kohtusse saadetud toimikust, on taunitav," kirjutas Anvelt reedel sotsiaalmeedias. "Selline olukord ei tohi korduda ja ka juba käimasolevas menetluses tuleb sellise olukorra põhjustajad välja selgitada," lisas siseminister.

"Ühelt poolt on selge, et süüdiskokkuvõte koos kogu tõendusmaterjaliga esitatakse tutvumiseks kõigile asjasse puutuvatele osapooltele, mis aga ei tähenda, et need avaldatakse kui põnev järjejutt meediale ja avalikkusele," märkis siseminister. "Tahaks uskuda, et selle taga ei ole kavalat kaitsetaktikat devalveerimaks kohtumõistmist või - mis veel hullem - riikliku süüdistuse eksimust," lisas Anvelt.

Anvelt viitas ka reedel rahvusringhäälingus sõna võtnud Euroopa Inimõiguste Kohtu endise kohtuniku Uno Lõhmus tähelepanujuhtimisele, et avalik võim on kohustatud tõhusalt kaitsma eraelu ning prokuratuuri ja Kapo kohustust lekke asjaolud välja selgitada.

"Õigusmõistmise autoriteet ei tohi olla kõigutatud. Arutan justiitsministriga, millised on meie järgmised sammud," märkis siseminister Anvelt.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: