Ida-Virumaa omavalitsused ja bussifirmad pole rahul teehoolduse kvaliteediga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Ida-Virumaal näitab talv juba oma tõelist palet ning teed on muutunud libedaks. Riigiteede hooldajat süüdistatakse kehvas töös ning seetõttu on bussifirmad isegi keeldunud mõnedesse peatustesse sõitmast.

Esmaspäeval Ida-Viru maavalitsuses toimunud kokkusaamisel kurtsid omavalitsuste ja bussifirmade juhid maanteeameti esindajatele muret, et sellest aastast Ida-Virumaal teehooldust tegev TREV-2 Grupp ei saa oma ülesannetega hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kehvade teeoludega on toimunud juba traagiline liiklusõnnetus ning möödunud nädala lõpus oli häiritud bussiliiklus, märgivad kriitikud.

Üks Illuka valla elanikest pidi vallavanem Oleg Kuznetsovi sõnul näiteks plaanilisele operatsioonile minekuks leidma kiire lahenduse tuttava autojuhi näol, kuna liinibussi juht pidas peatusse viivat teed liiga ohtlikuks.

"Ma ütlen, et see oli õigustatud, et bussijuht keeldus sinna sõitmast, sest tee oli äärmiselt libe. Ise elan seal piirkonnas. Ja kui sa sõiduautoga ei suuda rohkem kui 30 km/h, siis see ei ole normaalne," nentis Kuznetsov.

Iisaku vallas ei saanud lapsed aga kooli ning bussifirma omaniku ja bussijuhi Tõnu Jaanipere sõnul ollakse mõistagi kurjad vedaja peale.

"Reedel me pidime kahjuks, jah, osad liinid ära jätma, teed olid nii libedad, et isegi jalgsi ei seisnud seal peal. Ja ma näitasin täna siin pilte ka. Noh ma ei tea, meie vastutusel on kõik. Mina ei tea Eesti praktikas ühtegi juhtumit, kus oleks maanteeamet või oleks teehooldaja vastutanud kellegi surma eest liiklusõnnetuse tagajärjel," märkis Jaanipere.

Maanteeameti esindajana nentis Tarmo Mõttus, et piirkondades on uute tegijate tööle asumisel kahjuks probleemid tavalised, kuna ei tunta kohalikke olusid. Ta tunnistas, et probleemiga oleks pidanud hakkama varem tegelema, seda enam, et Ida-Virumaa on tuntud varajase talve poolest.

"Tavaliselt, kus on talv, see on ikka Ida-Viru ja siin on need tingimused ka raskemad. Need kaldapealsed tuisud, mis võtavad nähtavuse ära ja tekitavad tuisuvaalusid ja samamoodi me kuulsime ka täna, et on väga palju libedaid teid just maakonna lõunaosas metsade vahel. Et kui mujal Eestis vaatad, kuskil pole lund maas ja selliseid probleeme, et paraku peame arvestama, et siin peavad olema ka hooldusvõtted veidi teised kui mujal Eestis," selgitas Mõttus.

Lisaks Ida-Virumaale veel kolmes maakonnas riigimaanteid hooldava TREV-2 Grupi esindajad omapoolsest kommentaaridest loobusid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: