Raasuke alustab Nordea ja DNB ühendpanga juhina 2. jaanuaril

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Erkki Raasuke Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Novembris Nordea ja DNB ühendpanga juhiks nimetatud Erkki Raasuke asub uues positsioonis ametlikult ametisse 2. jaanuaril, ehkki mitteametlikult teeb ta ettevalmistavat tööd juba mitmendat nädalat.

5. detsembrini LHV panga juhina töötanud Erkki Raasuke asub töölepingu järgi kolmes Balti riigis asuvaid ja ühinevaid Nordea ja DNB panku juhtima alates 2. jaanuarist. Mitteametlikult on ta aga tööd teinud juba mitu nädalat.

Raasuke kinnitas ERR.ee-le, et tema staap asub tõenäoliselt Eestis, ehkki kolme riigi peale on kokku kuus organisatsiooni, mida ta juhtima asub.

"Staap asub tõenäoliselt Eestis, lauanurk on mulle lubatud nii DNB-s kui ka Nordeas. Näiteks praegu räägin teiega DNB kontorist, aga 2. jaanuari hommikul alustan ilmselt Nordeas," kirjeldas Raasuke oma liikuvat tööd.

Nii sel kui ka möödunud nädalal on ta korduvalt kohtunud mõlema panga juhtivtöötajatega, et valmistuda ametlikuks tööaja alguseks jaanuaris. Kõigi oma tulevaste töötajatega ta aga veel kohtunud pole.

Nordeas võtab Raasukest vastu üle kahe kolmandiku ametiühingusse koondunud pangatöötaja, kellega Nordea senine juhatus on keeldunud kollektiivlepingut edasi arutamast ja sõlmimast. Raasuke tunnistas, et ei ole end teemaga kurssi viinud ega soovi kollektiivlepingu vajalikkust kommenteerida.

"Ma tean sellest teemast ainult nii palju, kui on meedias sellest juttu olnud. Tegemist on ühe organisatsiooni siseasjaga," leidis Raasuke.

Töö uue nime kallal käib

Nordea ja DNB pankade ühendamisega plaanitakse lõpule jõuda II kvartali lõpuks, efektiivsest ühendamisest saab Raasukese esmane tööülesanne.

Avalikuks pole tehtud ka veel uut nime, mida pank pärast ühinemist kandma hakkab.

"Kui nimi on avaldamisküps, siis öeldakse see enne ühendamist välja. Töö käib," kommenteeris Raasuke.

Raasukese senine tööandja LHV panganduses tavapärast konkurentsikeeldu oma lahkuvale juhile ei rakendanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: