Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti elanikud saavad õiguse viisavabalt Valgevenesse siseneda

{{1483974858000 | amCalendar}}
Valgevene piirivalvurid Leedust saabunud rongi juures.
Valgevene piirivalvurid Leedust saabunud rongi juures. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Valgevene president Aleksandr Lukašenko allkirjastas seadluse, millega kaotas viisanõude 80 välisriigi kodanike, sealhulgas Eesti elanike suhtes, edastas riigipea pressiteenistus.

"Dokumendiga kehtestati 80 riigi kodanikele õigus viisavabaks sisenemiseks Valgevenesse kuni viieks ööpäevaks Minski lennujaama kaudu. Seadlus laieneb 39 Euroopa riigile, samuti Brasiiliale, Indoneesiale, USA-le, Jaapanile ja mõnele riigile veel," märkis pressiteenistus.

Pressiteate kohaselt on need eelkõige soodsa rändeolukorraga riigid, Valgevene strateegilised partnerid ja riigid, mis on kehtestanud valgevenelastele viisavabaduse ühepoolselt. Uued reeglid kehtivad lisaks kodanikele ka Leedu ja Eesti kodakondsuseta elanike kohta.

"Otsus peaks elavdama tavapassidega ärimeeste, turistide ja eraisikute reisimist ja ei laiene välismaalastele, kes on eripassiga ametlikus diplomaatilises, ametialases või muus sarnases lähetuses," lisati pressiteates.

Pressiteenistus märkis, et viisavabaks sisenemiseks peab olema kaasas kehtiv pass või muu seda asendav dokument, raha - igaks riigis veedetavaks päevaks 92 Valgevene rubla (44,6 eurot) - ja Valgevenes kehtiv tervisekindlustus vähemalt 10 000 eurole.

Viisavaba liikumise kord ei laiene isikutele, kes saabuvad Valgevenesse lennukiga Venemaalt ja kes kavatsevad lahkuda Vene lennujaamadesse, lisati pressiteenistuse teates.

Seadlus jõustub üks kuu pärast ametlikku avaldamist, tõenäoliselt veebruaris.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: