Allikad: Trump kinnitas Tõmošenkole, et ei tühista Vene-vastaseid sanktsioone

Julia Tõmošenko
Julia Tõmošenko Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump lubas allikate teatel Ukraina opositsiooniliidrile, endisele peaministrile Julia Tõmošenkole, et Ühendriigid ei tühista Vene-vastaseid sanktsioone, enne kui nad on Ukrainast lahkunud.

Tõmošenko kohtus neljapäevase USA rahvusliku palvushommikusöögi kõrval paari tunni vältel omavahel nii Trumpi kui asepresident Mike Pence'iga, vahendas Politico.

Allikate teatel rääkis praegune parlamendisaadik Tõmošenko pärast kohtumist Heritage Foundationi ja Hudsoni instituudi mõttekoja kinnistel üritustel, kuhu ajakirjanikke ei lastud, et Trumpi kinnitusel ei hülga ta Ukrainat, mis peab Venemaad vastutavaks oma piiriäärsetel aladel intensiivistunud võitluse eest.

Rahvusvaheline kogukond toetab seda vaadet, kuid Moskva sõnul on võitlejaiks hoopis venemeelsed separatistid.

Kuigi Trump väitis valimiskampaania ajal, et ta võib Venemaale kehtestatud sanktsioone leevendada, kinnitas Tõmošenko üritusel osalenutele, et USA presidendi sõnul ei kavatse ta seda teha, kuni Venemaa Ukrainast tagasi ei tõmbu.

Üks Tõmošenko juttu kuulnud inimestest ütles, et kindlasti oli Tõmošenko pärast naasmist vestluselt Trumpiga kogu olukorra osas rahulikumalt meelestatud.

Neljapäeval ütles USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid jäävad paika nii kauaks, kuni Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar on annekteeritud.

USA kehtestas Venemaale sanktsioonid 2014. aastal.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: