Malaisa võimud uurivad läbi lennujaama, kus tapeti Kimi poolvend

Kuala Lumpuri lennujaam.
Kuala Lumpuri lennujaam. Autor/allikas: Lai Seng Sin/Reuters/Scanpix

Malaisia politsei teatas, et kavatseb põhjalikult läbi uurida Kuala Lumpuri lennujaama terminali, kus tapeti Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni eksiilis elanud poolvend.

Politsei loodab leida jälgi mürgist, mida mõrvamisel kasutati. Operatsioon algab pühapäeval kell üks öösel kohaliku aja järgi ning sellesse on kaasatud politsei bioloogia-, radioloogia- ja tuumaeksperdid, aga ka tuletõrje ohtlike materjalide üksus ning aatomienergianõukogu.

13. veebruarist saadik on Kuala Lumpuri lennuvälja läbinud kümned tuhanded reisijad. Ühtegi lennuvälja osa ei ole isoleeritud ega võetud tarvitusele ettevaatusabinõusid. Ametiisikud andsid siiski reedel teada, et rajatis puhastatakse võimalikest mürgistest ainetest.

Malaisia võimude andmeil kasutati Kim Jong-uni poolvenna tapmisel Kuala Lumpuri lennujaamas närvimürki VX.

Kim Jong-nami mürgitamine Kuala Lumpuri rahvarohkes lennuväljas on hoogustanud spekulatsioone, et Põhja-Korea saatis Kim Jong-uni noorema poolvenna tapmisesks kaks mõrvarit.

Laupäeval kinnitas Malaisia politsei, et sellenädalane haarang Kuala Lumpuri eeslinna ärihoones on osa Kimi mõrva uurimisest. Läbiotsimisel leitud materjalidele tehakse keemilisi analüüse, lisas politsei.

Kahtlusalusele maksti 90 dollarit

Indoneeslasele, keda kahtlustatakse Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni surmas, maksti rünnakus osalemise eest 90 dollarit, ütles laupäeval Indoneesia asesuursaadik Malaisias.

Asesuursaadik Andriano Erwini sõnul arvas kahtlusalune Siti Aisyah, et osaleb naljas.

Erwin kohtus laupäeval 25-aastase Aisyahiga, kes on võetud Malaisias vahi alla. Vahistatud on ka teine väidetav ründaja, Vietnami kodanik.

Politsei andmetel hõõrus Aisyah Kuala Lumpuri lennujaamas Kim Jong-namile näkku närvigaasi VX.

Põhja-Korea liidri poolvend suri 13. veebruaril.

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: