USA hinnangul lasi Põhja-Korea Kimi poolvenna tappa

Doan Thi Huong (vasakult teine), kes määris mullu 13. veebruaril Kuala Kumpuri lennujaamas Kim Jong-Nami näole närvimürki VX.
Doan Thi Huong (vasakult teine), kes määris mullu 13. veebruaril Kuala Kumpuri lennujaamas Kim Jong-Nami näole närvimürki VX. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA teatas teisipäeval uurimise järel ametlikule järeldusele jõudmisest, et Põhja-Korea andis käsu Kim Jong-uni poolvenna Kim Jong-Nami tapmiseks VX närvimürgiga.

"See avalik põlgus keemiarelva kasutamise universaalsete normide vastu näitab taas Põhja-Korea hoolimatut loomust ja toonitab veelkord, et me ei saa endale lubada Põhja-Korea massihävitusrelvade programmi sallimist mingil kujul," ütles välisministeeriumi eestkõneleja Heather Nauert.

Hinnang tähendab Põhja-Koreale kehtestatud sanktsioonide järjekordset karmistamist, mis kahe riigi suhteid kindlasti ei paranda.

USA president Donald Trump oli varem päeval kiitnud "võimalikke edusamme" Põhja-Korea tuumarelvaprogrammi küsimuses pärast seda, kui Soul teatas Pyongyangi võimalikust valmisolekust alustada kõnelusi tuumarelvadest loobumise üle.

Politseinikust tunnistaja ütles jaanuaris Kim Jong-nami mõrvaprotsessil kohtule, et Põhja-Korea liidri poolvend kohtus mõni päev enne surma Malaisia kuurortsaarel Korea päritolu ameeriklasega.

Kimi mõrvas süüdistatakse indoneeslannat Siti Aisyah´t ja vietnamlannat Doan Thi Huongi, kes määrisid mullu 13. veebruaril Kuala Kumpuri lennujaamas tema näole närvimürki VX.

Politseiuurija Wan Azirul Nizam Che Wan Aziz ütles kohtus, et mullu 9. veebruaril kohtus Kim Langkawi hotellis Korea päritolu ameeriklasega. Politseinik lisas, et mehe isik ei ole teada ning et kohtumine ei olnud seotud Kimi seljakotist leitud 138 000 USA dollariga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: