Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR-i uus juht on Erik Roose

{{1489591140000 | amCalendar}}

Kolmapäeva õhtul kogunenud Eesti rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu valis meediaorganisatsiooni uueks juhiks Erik Roose.

Roose kõrval kandideerisid lõppvoorus ERR-i esimehe kohale veel Mart Luik ja Allar Tankler.

Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp ütles, et Roose puhul sai otsustavaks tema põhjalikult läbitöötatud visioon, pikk kogemus meediaorganisatsiooni juhtimisel ja suutlikkus luua inimestele häid töötingimusi koos hea õhkkonnaga.

"Temaga varem koos töötanud inimesed kinnitavad, et tegemist on suurepärase meeskonnamängijaga. See on omadus, mida ERR-i juht hädasti vajab," märkis Uudelepp.

Uus esimees peaks senise juhi Margus Allikmaa asemel astuma ametisse hiljemalt 1. juunil 2017. Tema ametiaeg kestab aastani 2022.

Uudlepp lisas, et nõukogu soovib uuele juhatuse esimehele edu ameti ülevõtmiseks valmistumisel, juhatuse koosseisu väljapakkumisel ja organisatsioonile omaseks saamisel.

"Kogu see konkurss ja vahel lausa suureks paisunud avalik tähelepanu on andnud selguse, et uus juht tuleb meeskonda väärtustades looma ja arendama, mitte jõuga ümmargust pulka kandilisse auku toppima. Ja see ongi lõppude lõpuks kõige tähtsam – et ERR oleks Eesti usaldusväärseim ja professionaalseim meediaorganisatsioon, kus inimestel silm särab ja on tore töötada," ütles nõukogu esimees.

Erik Roose on endine Postimehe juhatuse esimees.

Erik Roose "Foorumi" stuudios. Autor: Rene Suurkaev / ERR

Roose kogus esimeses voorus vähim hääli

Esimeses voorus kogus Tankler neli, Luik kolm ja Roose kaks häält.

Seejärel valiti Luige ja Tankleri vahel. Tankler kogus kuus ja Luik kolm poolthäält.

"Kaks korda oli hääletustulemus 6:3, millega oli asi umbes," rääkis nõukogu liige Martin Helme ERR-ile.

Reglement nõudis aga, et valituks osutub kandidaat, kes kogub 2/3 häältest ehk vähemalt seitse häält.

Nõukogu liige Krista Aru selgitas, et seejärel tegi nõukogu esimees Agu Uudelepp ettepaneku reglementi muuta, õigemini täpsustada, et korraldada saaks veel ühe vooru. Selleks pidi kandidaadina end nõukogu hääletustelt taandanud Mart Luik nõusoleku andma, mida ka ta telefoni teel tegi.

Seejärel hakati kandidaate läbi hääletama ükshaaval. Iga kandidaadi puhul ütles nõukogu liige, kas ta on poolt või vastu.

Sel moel hääletades kogus Roose kaheksa poolthäält ja ühe vastuhääle, Tanklerit toetas viis ja vastu oli neli nõukogu liiget. Luige poolt oli neli ja vastu viis nõukogu liiget.

Nii sõeludes jõuti lõpuks selleni, et suurima toetuse kogus Erik Roose. Krista Aru sõnul kogus Roose rohkemgi kui vajalikud seitse poolthäält.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: