Fox News: kongresmenide väitel tõkestavad luureagentuurid jälgimisuurimist

Luure Keskagentuur (CIA).
Luure Keskagentuur (CIA). Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi kampaaniameeskonna võtmeliikmete võimalikku jälgmist uurivad seadusandjad süüdistavad luureagentuure selles, et ehkki nad peaksid olema presidendi kontrolli all, tõkestavad nad salajase info ja nimed ajakirjanikele paljastanud isikute jälile jõudmist.

Esindajatekogu ja senati luurekomitee uurivad süüdistust, et president Barack Obama administratsioon luuras kuni Trumpi inauguratsioonini tema meeskonnaliikmete ja võimalik, et ka Trumpi enda järele, vahendas Fox News.

Kuigi Obama rahvusliku julgeoleku nõunikule Susan Rice'ile on viidatud kui ühele ametnikest, kes püüdis jälgimisprotokollidest teada saada jälgitavate nimesid, ütles mitu seadusandjat ja uurijat Fox Newsile, et Luure Keskagentuur (CIA), Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) ja riiklik julgeolekuagentuur (NSA) ehk kõik agentuurid, mis võiksid uurimisele kaasa aidata, ei tee koostööd.

"Meie taotlustele lihtsalt ei vastata," ütles üks esindajatekoja luurekomitee allikas. "Agentuurid ei aita tegelikult üldse ja meil tuleb tungida läbi tõeliselt ulatusliku võrgu".

Senati luurekomitee allika sõnul on olukord ülemkojas täpselt samasugune.

FBI pressiesindaja sõnul tegutseb büroo heas usus. "FBI jätkab tööd kongressi järelevalvekomiteedega, kui nad seda taotlevad," kinnitas ta.

CIA pressiesindaja sõnul on NSA selles küsimuses peamine agentuur ja küsimused tuleks seega neile suunata.

NSA nimetas süüdistusi täiesti alusetuteks.

"Süüdistused, et riiklik julgekomitee varjab 2016. aasta valimistel Venemaa sekkumist uurivate kongressi luurekomiteede eest infot, on kategooriliselt valed," teatas NSA avalduses. "NSA toetab täielikult komiteede tööd. Oleme juba teinud vastuseks nende palvetele kättesaadavaks märkimisväärse hulga infot ja soovime nendega koostööd nende tähtsate vastutusalade täideviimises jätkata".

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: